Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

09. júla 2011

V piatok patrila Pohoda britským kapelám a Ivete RadičovejPätnásty ročník multikultúrneho festivalu Pohoda, ktorý je tento rok po prvý raz vypredaný, má za sebou dva z troch dní. Po krátkom štvrtkovom programe sa v piatok dianie ...Zdieľať
pohoda Foto: SITA/Jozef Jakubčo

TRENČÍN 9. júla  - Pätnásty ročník multikultúrneho festivalu Pohoda, ktorý je tento rok po prvý raz vypredaný, má za sebou dva z troch dní. Po krátkom štvrtkovom programe sa v piatok dianie na trenčianskom letisku rozbehlo naplno. Najväčšiu pozornosť samozrejme pútali interpreti na hlavnom Bažant stagei, prípadne umelci na ďalších dvoch väčších pódiách - O2 stagei a Runway stagei. Britpop 90. rokov na Pohodu priniesli Pulp s lídrom Jarvisom Cockerom, ktorí v rámci svojho setu nevynechali hity ako Common People a Disco 2000. Taktiež na Bažant stagei vystúpili aj Madness. Členovia britskej ska-popovej kapely nezabudli poznamenať, že sú na scéne už veľmi dlho (od roku 1976, pozn. SITA), no napriek tomu z ich vystúpenia sršala energia. Svoje najznámejšie skladby ako House of Fun či Our House si nechali na záver. Z britských interpretov zaujali na Runway stagei trip-hopové manchesterské duo Lamb a o čosi skôr i charizmatická Imogen Heap, ktorá sa pred svojim koncertom stihla porozprávať s riaditeľom Pohody Michalom Kaščákom. „Imogen Heap je typ interpreta, ktorého keď raz uvidíte, chcete ho mať na svojom festivale. Keď som sa s ňou stretol, potvrdilo sa mi, že je to kúzelná osoba,“ uviedol pre agentúru SITA Kaščák.


V piatok to ale nebolo len o britských hudobníkoch

Na O2 stagei predviedla výnimočnú šou Američanka Santigold, na hlavnom pódiu odohrali solídny pop-rockový koncert belgickí dEUS a v Slovenská Sporiteľňa Aréne mladík Trombone Shorty. Fanúšikovia slovenskej tvorby si Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčoprišli na svoje pri comebackovom vystúpení Le Payaco, zaujali i začínajúci Got Blue Balls, naopak rozpačitým dojmom pôsobil koncert skupiny Billy Barman, čo zapríčinil aj oneskorený začiatok ich vystúpenia. Popri koncertoch pútala pozornosť diskusia s premiérkou Slovenskej republiky Ivetou Radičovou. Tá si za svoje slová v preplnenom stane EUrópa vyslúžila standing ovation. Michal Kaščák ešte v piatok večer 15. ročník podujatia hodnotiť nechcel, avšak ocenil zatiaľ pokojný bezproblémový priebeh festivalu a tiež to, že na trenčianskom letisku panovalo priaznivé počasie.


Sobotný program

V sobotu sa na Pohode s kapacitou 30-tisíc ľudí predstavia M.I.A., Portishead, Beirut, Peter, Björn and John, Magnetic Man alebo Public Image Ltd. Zo slovenských interpretov počas záverečného dňa vystúpia napríklad Hex, Puding pani Elvisovej, Peter Lipa, The Uniques, Sounds Like This alebo Gwerkova. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj filmy v Bažant kinematografe, zúčastniť sa na literárnych programoch, diskusiách, workshopoch, pozrieť si divadelné i tanečné predstavenia.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Bažant Pohoda 2011 - prvá časť (11. 7. 2011)
 Skončil sa pätnásty ročník Pohody (10. 7. 2011)
 OBRAZOM: Pohoda sa pomaly končí (9. 7. 2011)
 Pohoda chce zachovať komfort, nebude zvyšovať počet lístkov (9. 7. 2011)
 Pohoda na hodinu patrila tým, ktorí sa jej nedožili (9. 7. 2011)
 OBRAZOM: Druhý deň festivalu Pohoda 2011 (8. 7. 2011)
 Ľudia môžu sledovať Pohodu aj na námestí v Trenčíne (8. 7. 2011)
 Takmer tisíc lístkov na Pohodu 2012 vypredali za 5 hodín (8. 7. 2011)
 Hviezdou prvého večera na Pohode bol Moby (8. 7. 2011)
 Dnes začína trenčianska Pohoda (7. 7. 2011)nasledujúci článok >>
Katy Perry zrušila koncerty pre otravu s jedlom
<< predchádzajúci článok
Rapper Game vydá ešte pred novým albumom mixtape

V piatok patrila Pohoda britským kapelám a Ivete Radičovej - diskusné fórum čitateľov

radicova11.7. 8:25:22