Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. januára 2020

V Prešove budú benefičné podujatia na podporu ľudí zo zničenej bytovky, umelci vystúpia zadarmoMesto Prešov previedlo z oficiálneho účtu určeného na pomoc ľuďom zasiahnutým tragickým výbuchom bytového domu na Mukačevskej ulici ďalších 27-tisíc eur. Spolu so sumou 496 500 eur, ktorá bola vyplatená ...Zdieľať
vz6_3126 676x480 17.1.2020 (Webnoviny.sk) - Mesto Prešov previedlo z oficiálneho účtu určeného na pomoc ľuďom zasiahnutým tragickým výbuchom bytového domu na Mukačevskej ulici ďalších 27-tisíc eur. Spolu so sumou 496 500 eur, ktorá bola vyplatená ľuďom dotknutým výbuchom plynu v bytovom dome číslo 7, rozdelili do 7. januára dokopy 523 500 eur.


Prvé úhrady pre obyvateľov dotknutých výbuchom na Mukačevskej ulici začalo mesto vyplácať už 20. decembra 2019. K 15. januáru bolo na verejnom účte vyzbieraných viac ako 3,86 milióna eur.

Charitatívne predstavenie muzikálu Nikola Šuhaj


Ďalšie finančné prostriedky na verejný účet pribudnú aj vďaka dvom benefičným podujatiam, ktoré sa v najbližších dňoch v Prešove uskutočnia. V nedeľu 19. januára sa pripravuje benefičný koncert na pomoc ľuďom zo zničeného domu.

Benefičný koncert s názvom Pre bytovku Mukačevská sa uskutoční o 14:00 v prešovskej Tatran Handball Aréne. Svoju účasť podľa organizátorov už potvrdili interpreti ako Katarína Knechtová, Kandráčovci, Beáta Dubasová, Komajota, Lukáš Adamec, Kollárovci, Mario Gapa Garbera, Allan Mikušek, Paľo Drapák, Veronika Rabada, ElevenHill a ďalší. Pripravená bude aj zóna pre deti s pestrým programom, nafukovacie hrady či maľovanie na tvár.

Benefičné podujatie pripravuje aj Divadlo Jonáša Záborského v Prešove v spolupráci s Poddukelským umeleckým ľudovým súborom (PUĽS), ktorí v pondelok 27. januára pripravia charitatívne predstavenie muzikálu Nikola Šuhaj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Búranie zničenej bytovky v Prešove (fotografie)

„Kompletný výťažok bude poukázaný na transparentný účet mesta Prešov vyhradený na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici 7. Umelci sa vzdávajú nároku na honorár,“ uviedla pre agentúru SITA námestníčka pre útvar prevádzky a marketingu Jana Dzurčaninová. Zbierka na verejnom účte sa ukončí 31. januára.

Základová doska nesmie byť porušená


Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, v súvislosti s prácami na bytovom dome na Mukačevskej ulici, v priebehu piatka 17. januára bude asanovaný, vyvezený a uskladnený celý zostávajúci skelet bytového domu číslo 7.

„Na mieste naďalej zostáva základová doska budovy, ktorá nesmie byť porušená kvôli vykonaniu potrebných vyšetrovacích a zisťovacích úkonov zo strany Policajného zboru SR,“ uviedol Tomek s tým, že v okolí bytového domu zároveň prebiehajú dokončovanie práce ako je upratovanie, zametanie a čistenie.

Výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove, ku ktorému došlo 6. decembra minulého roku, si vyžiadal sedem potvrdených obetí. Jedna žena je doteraz nezvestná. Na likvidácii požiaru a evakuácii obyvateľov sa podieľalo 117 hasičov a 50 kusov techniky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Fotografie zvnútra prešovskej bytovky, ktorú zničil výbuch plynu a požiar

Hasičom pri zásahu pomáhali aj záchranári, policajti, vojaci a horskí záchranári. Poškodený panelák už za pomoci špeciálneho demolačného stroja zbúrali. V meste je aj naďalej vyhlásená mimoriadna situácia.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Prešove budú benefičné podujatia na podporu ľudí zo zničenej bytovky, umelci vystúpia zadarmo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mexickí herci zahynuli pri natáčaní seriálu, osudným sa im stal pád z mosta
<< predchádzajúci článok
Nový film Ivana Ostrochovského Služobníci bude mať svetovú premiéru na prestížnom Berlinale

V Prešove budú benefičné podujatia na podporu ľudí zo zničenej bytovky, umelci vystúpia zadarmo - diskusné fórum čitateľov