Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2009

V Prešporskej pivotéke nájdete pivo na každú príležitosťPivo na každú príležitosť, ktoré ulahodí všetkým zmyslom z vás urobí obľúbených hostiteľov. Rozmýšľate, čo ponúknuť nečakanej návšteve, kamarátom na grilovačke alebo máte iba chuť na dobré pivo?Zdieľať
Teraz si môžete vybrať z takmer 50 druhov pív, ktoré potešia náročných pivárov ale i nepivárov svojou špeciálnou chuťou. Ovocné druhy alebo ľahké pšeničné pivá urobia radosť vyznávačom osviežujúcich nápojov s letnou atmosférou. Ktoré pivo je pre vás a vašich hostí to pravé vám ochotne poradia v Prešporskej pivotéke.
 
Okrem širokého výberu, ktoré ocenia všetci vaši kamaráti, sa v pivotéke dozviete viac aj o pôvode a histórii jednotlivých druhov pív. K tomu, aby sa vaše pohostenie stalo nezabudnuteľným, prispejú aj charakteristické poháre špeciálnych tvarov, ktoré dotvárajú jeho chuť. Zároveň dodajú spoločnému stolovaniu potrebný šmrnc. Ak nemáte Prešporskú Pivotéku po ceste domov či z práce, môžete využiť internetový predaj a dovoz priamo k vám.
 
Správny pohár podporí chuť
Aj kvalitné víno nám chutí menej z plastového pohára. Presne tak isto dokáže ovplyvniť chuť piva pohár, do ktorého ho nalievame. Výnimočnú chuť a arómu špeciálnych pív si vychutnáte najlepšie z pohárov, ktoré patria k jednotlivým značkám.  Ich tvar a veľkosť umožňuje vyniknúť tomu, čo robí dané  pivo výnimočné.
 
Z histórie piva
Takmer každý si rád pochutná na pive, ktoré mu pohladká nielen chuťové poháriky ale ulahodí aj svojou vôňou či výzorom. Pivo je jeden z najstarších alkoholických nápojov, ktorému holduje ľudstvo už viac ako 6000 rokov. Na celom svete vyrába takmer 5000 pivovarov približne 15 000 druhov pív. Na Slovensku momentálne pôsobí 8 minipivovarov, ktoré na trh prinášajú svoje tradičné pivá. Medzi krajiny, v ktorých má varenie piva dlhodobú históriu patrí určite Belgicko. Je ťažko uveriteľné, že v takej malej krajine sa z neho vyrába až 800 druhov.
Ochutnať viac ako 50 druhov z nich  už môžete aj v Bratislave. V Prešporskej pivotéke si vyberiete od klasických ležiakov, silných alebo osviežujúcich pšeničných pív, až po jemné a lahodné pivá s chuťou ovocia. Špecialitou Belgicka sú pivá typu Lambic, ktoré sú spontánne kvasené divokými kvasinkami z oblasti Lambeek a dávajú tak pivu nezameniteľnú chuť podobnú šampanskému. Rovnako zaujímavé sú silnejšie pivá, tzv. „na zahriatie“, ktoré majú od 6 % až do 12 % obsahu alkoholu.
 
To pravé pivo pre vás a vašich priateľov si môžete vybrať na stránke www.presporskapivoteka.sk alebo osobne priamo v predajni na Jurigovom námestí v Karlovej Vsi.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SMK sa opäť pokúšala zmeniť volebné obvody
<< predchádzajúci článok
Svetové ekonomiky začínajú opäť rásť, tvrdí Geithner

V Prešporskej pivotéke nájdete pivo na každú príležitosť - diskusné fórum čitateľov