12. septembra 2009

V semifinále aj Nadal, González nemal v dohrávke šancu

Španiel Rafael Nadal sa stal posledným semifinalistom dvojhry mužov na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji roka US Open v New Yorku. Šesťnásobný grandslamový šampión a trojka žrebu Nadal ...

NEW YORK 12. septembra (WEBNOVINY) - Španiel Rafael Nadal sa stal posledným semifinalistom dvojhry mužov na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji roka US Open v New Yorku. Šesťnásobný grandslamový šampión a trojka žrebu Nadal zdolal v sobotňajšej dohrávke štvrťfinále jedenásteho nasadeného Čiľana Fernanda Gonzáleza za 157 minút 7:6 (4), 7:6 (2), 6:0. Súperom Nadala v semifinále bude Argentínčan Juan Martin Del Potro. Ani jeden z týchto hráčov ešte dvojhru mužov na US Open nevyhral. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria päťnásobný miestny šampión Švajčiar Roger Federer a Srb Novak Djokovič, newyorský finalista spred dvoch rokov.

Mužská štvrťfinálová dohrávka trvala len necelú polhodinu a bola plne v réžii Nadala. Stretnutie prerušili ešte vo štvrtok pre dážď za stavu 7:6 (4), 6:6 a 3:2 v tajbrejku druhého setu pre neskoršieho víťaza. González už potom v tajbrejku nezískal ani jednu loptičku a aj v treťom sete sa len sporadicky dostával k víťazným fiftínom. Strojovo hrajúci Nadal urobil v stretnutí iba 13 nevynútených chýb, zatiaľ čo jeho súper, ktorý nastúpil so silno obviazanými chodidlami, až 59. V repríze finále olympijského turnaja v Pekingu 2008 sa napokon zrodilo hladké víťazstvo favorita, hoci po dvoch setoch to tak nevyzeralo.
Semifinálové zápasy dvojhry mužov budú v New Yorku na programe v nedeľu. Finále by sa potom rovnako ako vlani malo odohrať v pondelok. Nie je to však zatiaľ isté, keďže predpoveď počasia pre oblasť Flushing Meadows naďalej nie je veľmi priaznivá.