Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. decembra 2007

V sobotu začína lyžiarska sezóna v JasnejV sobotu sa začína lyžiarska sezóna v stredisku Jasná v Nízkych Tatrách. V prevádzke ...Zdieľať
POPRAD 14. decembra (WEBNOVINY) – V sobotu sa začína lyžiarska sezóna v stredisku Jasná v Nízkych Tatrách. V prevádzke bude zjazdovka s názvom Pretekárska od nadmorskej výšky 1 236 m n.m. Na trati je takmer 40 cm technického snehu a podmienky na lyžovanie sú dobré. V prevádzke bude zatiaľ lyžiarsky vlek s prevýšením 200 m a kapacitou 900 osôb za hodinu. Až do úplného otvorenia strediska počas vianočných sviatkov bude cena celodenného skipasu od 390 Sk. „V prevádzke je denne 40 snežných diel a postupne uvedieme do prevádzky ďalšie zjazdové trate, prioritne FIS v časti Záhradky. Potom budú nasledovať zjazdovky v časti Otupné a počas vianočných sviatkov v časti Biela púť,“ informovala marketingová riaditeľka Jasná Nízke Tatry Danka Velecká. V súčasnosti je pod Chopkom asi 30 cm prírodného snehu. Nerovný terén pod Chopkom si vyžaduje aspoň 50 cm upravovaného snehu.

Jasná Nízke Tatry pripravila na zimnú sezónu viacero noviniek, rozšírila a skvalitnila možnosti lyžovania, pribudli doplnkové služby a širšie sú aj možnosti ubytovania. Najviac investícií išlo pred zimnou sezónou do vybudovania nového nástupného miesta do strediska na Bielej púti. Pred zimnou sezónou investovala spoločnosť do strediska 250 mil. Sk, z toho 60 mil. Sk do skvalitnenia technického zasnežovania. Vytvorením nového centra na Bielej púti s vysokou prepravnou kapacitou novej lanovky sa odľahčí najfrekventovanejšie miesto Záhradky. Kvalitnejšie zasnežovanie, rozšírenie zjazdovky o 20 m a predĺženie o 155 m na Bielej púti ocenia hlavne lyžiari. Súčasťou nového nástupného miesta bude nová budova so štyrmi pokladňami, infocentrom, požičovňou a servisom lyží, úschovňa lyží, lyžiarskych topánok a batožiny, lyžiarska škola a škôlka.
Kvalitnejšie trate sľubuje jasná Nízke Tatry aj na južnej strane Chopku, kde do rozšírenia a úpravy zjazdových tratí a technického zasnežovania investovala spoločnosť takmer 40 mil. Sk. Južná strana Chopku bude lyžiarom k dispozícii od soboty 22. decembra.

Vaše snehové spravodajstvo tu

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemenenie odvodov považuje MH za pozitívne
<< predchádzajúci článok
Rozhovory o spoločnej zóne rybolovu medzi Severnou a Južnou Kóreou neboli úspešné

V sobotu začína lyžiarska sezóna v Jasnej - diskusné fórum čitateľov