Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2007

Objasnený prípad neoprávneného nakladania s osobnými údajmiTrest odňatia slobody na jeden rok hrozí 20-ročnému pracovníkovi žilinského autobazára, ktorý v novembri vyhodil na nelegálnej skládke v Brodne pri rieke Kysuca vrece s rôznymi dokumentmi - ...Zdieľať
ŽILINA 13. decembra (WEBNOVINY) - Trest odňatia slobody na jeden rok hrozí 20-ročnému pracovníkovi žilinského autobazára, ktorý v novembri vyhodil na nelegálnej skládke v Brodne pri rieke Kysuca vrece s rôznymi dokumentmi - prefotenými občianskymi a technickými preukazmi a ďalšími písomnosťami, ktoré sú potrebné pri predaji automobilov. Vyhodením písomností boli osobné údaje sprístupnené neoprávnene, uviedla dnes pre agentúru SITA zástupkyňa policajnej hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Ingrid Jančulová. Vrece našli žilinskí mestskí policajti 8. decembra, po šiestich dňoch intenzívnej práce prečin neopravného nakladania s osobnými údajmi objasnili štátni policajti.


Polícia v Žiline eviduje podľa Jančulovej viac prípadov týkajúcich sa neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Posledný sa stal v auguste tohto roka, kedy na Kvačalovej ulici našla hliadka mestskej polície nelegálnu skládku s dokumentmi s osobnými údajmi a rodnými číslami. Dokumenty patrili súkromnej firme so sídlom v Čadci. "Trestné stíhanie v tomto prípade bolo zastavené, nakoľko doklady boli majiteľovi odcudzené," dodala Jančulová.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Provincie v Bolívii hrozia odtrhnutím, armáda je v pohotovosti
<< predchádzajúci článok
Palestínsky lekár žaluje Kaddáfího za mučenie

Objasnený prípad neoprávneného nakladania s osobnými údajmi - diskusné fórum čitateľov