Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. mája 2009

V SR je údajne prvý prípad prasacej chrípkyNa Slovensku potvrdili prvý prípad tzv. prasacej chrípky. Informuje o tom portál aktuálne.sk. V bratislavskej nemocnici leží jeden pacient s touto nákazou. Pre aktuálne.sk to potvrdil dôveryhodný zdroj ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) - Na Slovensku potvrdili prvý prípad tzv. prasacej chrípky. Informuje o tom portál aktuálne.sk. V bratislavskej nemocnici leží jeden pacient s touto nákazou. Pre aktuálne.sk to potvrdil dôveryhodný zdroj z prostredia zdravotníckych kruhov. Slovensko sa tak zaradilo k viac ako štyrom desiatkam postihnutých krajín.


O podrobnostiach má mimoriadne informovať minister zdravotníctva Richard Raši na brífingu o 12:00, na ktorom bude aj hlavný hygienik SR Ivan Rovný a primár Kliniky infektológie a geografickej medicíny FNsP Bratislava Vladimír Rolný.

Aktuálne.sk pripomína, že nákaza prišla na Slovensko len dva dni po tom, čo prvý prípad prasacej chrípky zaregistrovali aj v susednom Česku. V prípade našich susedov išlo o mladého pilota, ktorý sa vrátil z New Yorku.

Nebezpečný vírus sa začal šíriť v apríli z Mexika a jeho výskyt už ohlásilo 43 krajín. Svetová zdravotnícka organizácia eviduje okolo 13-tisíc prípadov. Tejto chorobe podľahlo vo svete už približne sto ľudí. Podľa aktuálne.sk proti vírusu A/H1N1 zatiaľ neexistuje vakcína. Experti po celom svete na nej ale usilovne pracujú. Podľa odhadov by mohla byť k dispozícii do pol roka. Lekári zatiaľ liečia pacientov existujúcim liekom Tamiflu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Édgar ako prvý ochorel na prasaciu chrípku (27. 5. 2009)
 Posledný vývoj výskytu nákazy prasacej chrípky (13. 5. 2009)
 Najnovšie fakty a udalosti o chrípke (5. 5. 2009)
 O desať dní možno známy kmeň vírusu chrípky (5. 5. 2009)
 Nový vírus môže pochádzať z Kalifornie, nie z Mexika (3. 5. 2009)
 Epidémia je na ústupe (3. 5. 2009)
 Chrípkový vírus nie je taký agresívny, ako sa zdalo (2. 5. 2009)
 Zriadili nonstop linku pre chrípku (30. 4. 2009)nasledujúci článok >>
Bránu do sveta kvality máme na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Prenos čísla podľa TÚ nebude dlhší ako päť dní

V SR je údajne prvý prípad prasacej chrípky - diskusné fórum čitateľov