02. júla 2018

V Strážskom triumfovali Eleková s Herelovou a Nemec s Pokopcom

Ilustračná fotografia.

Ilustračná fotografia. Foto: TASR
Strážske 2. júla (TASR) - Víťazmi úvodného turnaja série majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale CUC Beach tour 2018 v Strážskom sa stali Eva Eleková s Ninou Herelovou a Ľuboš Nemec s Patrikom Pokopcom. Za triumf na podujatí najvyššej kategórie A+ si do rebríčka pripísali po 150 bodov.

Eleková s Herelovou na celom turnaji prehrali len jeden set a zaslúžene sa postavili na najvyšší stupienok. Vo finále vyhrali turnajové päťky nad najvyššie nasadenou dvojicou Lesia Slezáková - Barbora Tokošová 2:1 (13, -14, 12). "Bolo to dosť ťažké, pretože najmä v sobotu strašne fúkal vietor a hralo sa v náročných podmienkach. Keď som tu bola po minulé roky tak lialo, teraz zasa fúkalo. Všeobecne sa nám však hralo veľmi dobre a tešíme sa z úspechu," povedala Eva Eleková.

Mužský pavúk ovládli turnajové jednotky Ľuboš Nemec a Patrik Pokopec, ktorí v štyroch zápasoch prehrali len jeden set. Ten prekvapujúco stratili už vo svojom prvom zápase v Strážskom, v zápase II. kola proti Peter Staško - Jozef Sekera. V ďalšom priebehu už nedávni účastníci turnaja Svetovej série FIVB v Ostrave a obhajcovia titulu z minulého roka nezaváhali a odštartovali sériu víťazne. Vo finále si Nemec s Pokopcom poradili v súboji dvoch najvyššie nasadených dvojíc s Jakubom Ihnátom a Tomášom Patúcom 2:0 (15, 19). "Počasie neprialo, fúkal silný vietor, aký som ešte nezažil. Bol to preto náročný turnaj, mali sme problémy aj proti slabším súperom, pretože lopta občas nepredvídateľne lietala. Som rád, že sme to zvládli," povedal Patrik Pokopec.

Ďalšie podujatie série M-SR sa uskutoční 7.-8. júla vo Zvolene-Lieskovci. Bude to turnaj kategórie A.

CUC Beach tour 2018 - Strážske (kategória A+):

ŽENY:

Finále:
Eva Eleková, Nina Herelová (5) - Lesia Slezáková, Barbora Tokošová (1) 2:1 (13, -14, 12)

o 3. miesto:
Jana Šimanicová, Magdaléna Kováčiková (2) - Kristína Harmanová, Ľubica Šipošová (3) 0:2 (-17, -16)

Semifinále:
Eleková, Herelová (5) - Šimanicová, Kováčiková (2) 2:0 (15, 13)
Harmanová, Šipošová (3) - Slezáková, Tokošová (1) 0:2 (-14, -24)

MUŽI:

Finále:
Ľ. Nemec, Pokopec (1) - Ihnát, T. Patúc (2) 2:0 (15, 19)

Ivan Povrazník, Pavel Bartík (6) - Peter Kviečinský, Ondrej Hruboška (4) 2:1 (16, -24, 10)