20. januára 2013

V štvrťfinále Australian Open sa stretnú Ferrer a Almagro

Dvojhra mužov - 4. kolo (osemfinále): David Ferrer (Šp.-4) - Kei Nišikori (Jap.-16) 6:2, 6:1, 6:4 Nicolás Almagro (Šp.-10) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:2, 5:1 - skreč, Tipsarevič odstúpilMELBOURNE 20. januára (WEBNOVINY) - ...

ferrer Dvojhra mužov - 4. kolo (osemfinále):

David Ferrer (Šp.-4) - Kei Nišikori (Jap.-16) 6:2, 6:1, 6:4
Nicolás Almagro (Šp.-10) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:2, 5:1 - skreč, Tipsarevič odstúpilMELBOURNE 20. januára (WEBNOVINY) - Španieli David Ferrer a Nicolás Almagro sa stretnú vo štvrťfinále úvodného tenisového grandslamového turnaja roka Australian Open v Melbourne. Medzi posledných osem sa dostali vďaka nedeľňajším osemfinálovým úspechom.

Ferrer zdolal Japonca Keia Nišikoriho 6:2, 6:1, 6:4 a tretíkrát v rade sa v Melbourne Parku prebojoval do štvrťfinále.

Almagro bol na kurte len necelú hodinu, keďže jeho srbský súper Janko Tipsarevič v druhom sete pre zranenie nohy musel nútene odstúpiť. Ferrer na profesionálnom okruhu neprehral doteraz žiaden z dvanástich súbojov proti Almagrovi a je favoritom aj na Australian Open.

Nasadená štvorka Ferrer sa proti Nišikorimu prezentovala veľmi dobrým výkonom. Španiel hral trpezlivo a veľmi disciplinovane, netlačil sa do zbytočného útoku a potvrdil pozíciu najlepšieho hráča za kvartetom Novak Djokovič, Roger Federer, Rafael Nadal a Andy Murray. Na postup do štvrťfinále potreboval 130 minút.

"Na turnaji som nasadená štvorka, ale to len preto, že pre zranenie chýba Rafa Nadal. Myslím, že prví štyria hráči rebríčka sú niekde inde ako zvyšok poľa. Sú oveľa lepší. Je to však len môj názor. Vždy sa proti ním snažím vytiahnuť," pripomenul Ferrer, ktorý vrátil Nišikorimu prehru z prvého vzájomného zápasu na turnajoch veľkej štvorky. S Japoncom neuspel na US Open 2008. Nišikori bol posledným zástupcom Ázie na turnaji a nezopakuje vlaňajšie štvrťfinále.

Almagro postúpil na Australian Open pri svojej deviatej účasti prvýkrát medzi najlepších osem. Víťazstvo nad Tipsarevičom veľmi neoslavoval. "Nie som šťastný, lebo sa Janko zranil. Nie je to spôsob, ktorým by som chcel víťaziť," priznal Almagro, ktorý v čase ukončenia zápasu viedol 6:2, 5:1. Tipsarevič sa už v priebehu zápasu sťažoval na ľavú nohu a už v prvom sete sa nechal ošetrovať. "Myslím, že jeho problémy sa začali za stavu 4:1 v prvom sete. Od šiesteho gemu sa prestal pohybovať, mal problém s behaním a napokon sa rozhodol odstúpiť," doplnil Almagro.