21. novembra 2013

V štyroch zápasoch NHL úspešní len hostia, dvakrát až po predĺžení

Sidney Crosby sa raduje z gólu.

New York 21. novembra (TASR) - Len štyri zápasy bez slovenskej účasti mala v noci na štvrtok na programe zámorská NHL.

Washington prehral na svojom ľade hladko 0:4, keď po dva body víťazov zaznamenali Sidney Crosby (1+1) a Jevgenij Malkin (0+2). Doma sa nedarilo ani Ottawe, ktorá ťahala za kratší koniec s Minnesotou (3:4). O výhre hostí rozhodol v 58. minúte Mikko Koivu, ktorý si na svoje konto pripísal tri body (1+2) a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. V ďalších dvoch stretnutiach sa o víťazovi rozhodlo až v predĺžení a v oboch v prospech hosťujúcich tímov. Columbus, stále bez Mariána Gáboríka vyhral v Calgary 2:1, keď v nadstavenom čase rozhodol Nikita Nikitin a v Anaheime vyhralo New Jersey 4:3. Do predĺženia poslal zápas Jaromír Jágr a v ňom o výhre Devils rozhodol Travis Zajac.

Minnestora vs. Ottava

Pittsburgh vs. Washington

New Jersey vs. Anaheim

výsledky:

Ottawa - Minnesota 3:4, Washington - Pittsburgh 0:4, Calgary - Columbus 1:2 pp, Anaheim - New Jersey 3:4 pp