Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2009

V talianskej L”Aquile bolo opäť zemetrasenieOblasť stredného Talianska, ktorú začiatkom apríla postihlo ničivé zemetrasenie, v pondelok zasiahol silný následný otras. Ako uvádza americký Úrad pre geologický prieskum (USGS), ktorý zaznamenáva ...Zdieľať
RÍM 23. júna (WEBNOVINY) - Oblasť stredného Talianska, ktorú začiatkom apríla postihlo ničivé zemetrasenie, v pondelok zasiahol silný následný otras. Ako uvádza americký Úrad pre geologický prieskum (USGS), ktorý zaznamenáva zemetrasenia na celom svete, otrasy s magnitúdom 4,7 zasiahli región o 22:58 miestneho času (SELČ). Epicentrum sa nachádzalo približne 105 kilometrov severovýchodne od Ríma. Podľa talianskeho úradu civilnej ochrany otrasy nastali neďaleko horského mesta L'Aquila, kde aprílové zemetrasenie napáchalo najväčšie škody. Metropola regiónu Abruzzo má byť dejiskom nadchádzajúceho summitu skupiny G8.


Tlačová agentúra AP uvádza, že pondelňajšie zemetrasenie pocítili aj obyvatelia Ríma. Z oblasti nehlásili žiadne škody alebo zranenia.

Silné zemetrasenie, ktoré 6. apríla zasiahlo L'Aquilu a jej okolie, pripravilo o život takmer 300 ľudí. Ďalších 50 tisíc obyvateľov muselo opustiť svoje domovy. Mnohí z nich zostávajú v stanových táboroch pre obavy zo stoviek následných otrasov, ktoré odvtedy zasiahli zničenú oblasť. Talianska vláda navrhla presunúť dejisko summitu G8 z ostrova Maddalena do L'Aquily, aby tak podporila tamojších obyvateľov. Stretnutie lídrov najbohatších krajín sveta sa má uskutočniť 8. až 10. júla v policajnej škole na okraji L'Aquily.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pchjongjang zatvára svoje pobrežné vody
<< predchádzajúci článok
OSN vyzýva Irán, aby zastavil násilie proti demonštrantom