Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2012

10. marca 2012

V Tatranskej Lomnici hlasovali najmä turistiV jednom z najväčších volebných okrskov vo Vysokých Tatrách, v Tatranskej Lomnici prišlo do 12:00 k volebnej urne takmer 350 voličov. V tomto okrsku je zapísaných 1 201 voličov. „Volebná ...Zdieľať
volby POPRAD 10. marca (WEBNOVINY) – V jednom z najväčších volebných okrskov vo Vysokých Tatrách, v Tatranskej Lomnici prišlo do 12:00 k volebnej urne takmer 350 voličov. V tomto okrsku je zapísaných 1 201 voličov.


„Volebná účasť je veľmi priaznivá. Už od rána od 7:00 začali prichádzať voliči,“ uviedla pre SITA predsedníčka okrskovej volebnej komisie Oľga Hricová. Keďže v Tatranskej Lomnici sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko v regióne Vysokých Tatier, mnoho voličov tu volí na voličské preukazy.

Z celkového počtu takmer 350 voličov, ktorí už odvolili, prišlo s volebným preukazom takmer 60. „Je to približne rovnaké, ako pri minulých voľbách,“ dodala Hricová.

Voľbu na voličské preukazy využívajú hlavne turisti a návštevníci, ktorí sú tu na dlhších pobytoch. Okrsková volebná komisia sa zatiaľ nestretla s požiadavkou o prinesenie volebnej urny na lyžiarsky svah, prípadne do niektorého zo zariadení cestovného ruchu.

„Také niečo sme zatiaľ nemali. Máme požiadavku na prenosnú schránku na sídlisko medzi našich občanov, ale požiadavka priniesť volebnú urnu zatiaľ nebola,“ dodala Hricová. Ešte pred voľbami vedenie lyžiarskeho strediska tatranská Lomnica uvažovalo s umiestnením volebnej urny aj niekde v blízkosti lyžiarskeho svahu.

„My sme tento koncept chceli, ale nepodarilo sa, takže bohužiaľ nebudeme mať urnu na svahoch,“ uviedla pre SITA marketingová riaditeľka strediska Katarína Šarafínová. Každý návštevník i lyžiar má tak možnosť odvoliť vo volebnej miestnosti na sídlisku v Tatranskej Lomnici.

Doterajší priebeh volieb je podľa Hricovej pokojný a nevyskytli sa žiadne mimoriadne udalosti alebo rušivé momenty, ktoré by nejakým spôsobom ovplyvnili parlamentné voľby. „Priebeh volieb je pokojný a bez problémov,“ dodala Hricová. Väčší záujem aj zo strany turistov a návštevníkov očakáva Hricová až v podvečerných hodinách, keď sa budú lyžiari vracať z lyžovačky, prípadne výletov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci uprednostňujú hydinu a vajcia z tuzemska
<< predchádzajúci článok
Voľby 2012: Jánovi Slotovi nechýba optimizmus, čaká dvojciferné číslo

V Tatranskej Lomnici hlasovali najmä turisti - diskusné fórum čitateľov