19. augusta 2009

V Toronte stop Cibulkovej v 2. kole, nevyužila mečbaly

Slovenská tenistka Dominika Cibulková ukončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Tour Rogers Cup v kanadskom Toronte (Premier, dotácia 2 milióny USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku) v 2. kole dvojhry. ...

TORONTO 19. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková ukončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Tour Rogers Cup v kanadskom Toronte (Premier, dotácia 2 milióny USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku) v 2. kole dvojhry. Slovenská jednotka a nasadená šestnástka prehrala s nenasadenou Ruskou Alisou Klejbanovovou v ich prvom vzájomnom súboji v trojsetovej bitke za 162 minút 1:6, 6:4, 6:7 (4).

Zverenkyňa trénera Vladimíra Pláteníka po hladko stratenom prvom sete 1:6 v tom druhom zvládla tesnú koncovku a získala ho v pomere 6:4. V treťom sete mala 20-ročná Slovenka (15. v rebríčku WTA Tour) za stavu 5:4 pri servise súperky až 6 mečbalov, ale napokon jej rovesníčka v nekonečnom geme vyrovnala na 5:5 a vzápätí ju brejkla na 6:5. Vybojovala si dokonca mečbal, ale Cibulková ešte posunula zápas do tajbrejku. V ňom Ruska ušla na 5:1 a hoci jej súperka ešte znížila na 4:5, napokon Klejbanovová premenila druhý mečbal na konečných 7:4.
Slovenku teraz zrejme čaká hlbší prepad z aktuálneho 15. miesta v rebríčku WTA Tour, keďže z vlaňajška na putovnom kanadskom podujatí Rogers Cup z Montrealu obhajovala veľa bodov za postup do finále. Napriek prehre Cibulková v Toronte aspoň prelomila sériu troch nezdarov v úvodných kolách turnajov v rámci prípravného obdobia na vrchol severoamerickej sezóny na tvrdých povrchoch - US Open v New Yorku. Semifinalistka tohtoročného Roland Garros si z kanadského Ontária odnáša prémiu 10 275 USD a 60 bodov do rebríčka.

Alisa Klejbanovová (Rus.) - Dominika Cibulková (16-SR) 6:1, 4:6, 7:6 (4) za 162 minút