24hod.sk    Šport    F1

04. marca 2012

V záverečných testoch F1 bol najrýchlejší Räikkönen

Fín Kimi Räikkönen na monoposte Lotus sa stal víťazom nedeľňajších a zároveň posledných testov v Barcelone pred začiatkom novej sezóny motoristického seriálu formuly 1. Majster sveta z ...

kimi raikkonen BARCELONA 4. marca (WEBNOVINY) - Fín Kimi Räikkönen na monoposte Lotus sa stal víťazom nedeľňajších a zároveň posledných testov v Barcelone pred začiatkom novej sezóny motoristického seriálu formuly 1.

Majster sveta z roku 2007 dosiahol čas 1:22,030 min a na okruhu Catalunya absolvoval 121 kôl. Na druhom mieste skončil španielsky dvojnásobný svetový šampión Fernando Alonso na Ferrari a tretiu priečku obsadil Brazílčan Bruno Senna z tímu Williams.

Úradujúci majster sveta Nemec Sebastian Vettel na monoposte Red Bull bol najpomalší spomedzi pilotov, dosiahol čas 1:23,608 a odjazdil len 23 kôl. Nová sezóna F1 začína 18. marca Veľkou cenou Austrálie na okruhu v Melbourne.

Výsledky nedeľňajších záverečných testov v Barcelone:
1. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus 1:22,030 min, 2. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari 1:22,250, 3. Bruno Senna (Braz.) Williams 1:22,296, 4. Nico Hülkenberg (Nem.) Force India 1:22,312, 5. Kamui Kobajaši (Jap.) 1:22,386, 6. Lewis Hamilton (V. Brit.) McLaren 1:22,430, 7. Vitalij Petrov (Rus.) Caterham 1:22,795, 8. Michael Schumacher (Nem.) Mercedes 1:22,939, 9. Pastor Maldonado (Ven.) Williams 1:23,347, 10. Daniel Ricciardo (Aus.) Toro Rosso 1:23,393, 11. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull 1:23,608.