Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    Futbal

13. januára 2006

Vaščák prestúpil do TrevisaSlovenský futbalový stredopoliar Blažej Vaščák prestúpil z Artmedie Bratislava do Trevisa. S účastníkom talianskej Serie A podpísal kontrakt do 30. júna 2009.Zdieľať
Dnes sa podrobí lekárskej prehliadke a pripojí sa k svojim novým spoluhráčom.
Rodák z Krompách bude dnes absolvovať na Apeninskom polostrove zdravotnú prehliadku. „Pre našich chlapcov sú toto možno životné šance preraziť v zahraničí a podmienky, ktoré im ponúkajú zahraničné kluby, sa s našimi nedajú porovnávať,“ povedel manažér Artmedie Petr Kašpar.
Mužstvu Trevisa patrí po 18. kole I. talianskej ligy so ziskom 11 bodov posledná 20. priečka tabuľky. Na 17. miesto, ktoré znamená záchranu v súťaži, strácajú zverenci trénera Alberta Cavasina štyri body. Tím zo severu Talianska sa však pred náročnou jarou posilňuje, na polročné hosťovanie už získal belgického reprezentanta Waltera Baseggia z Anderlechtu Brusel.
Bývalého reprezentanta SR do 21 rokov ponuka hrať v mimoriadne prestížnej lige láka. „Je to pre mňa veľká výzva. Treviso sa síce pohybuje na spodku tabuľky, ale Seria A je jedna z najkvalitnejších súťaží na svete. Verím, že aj ja prispejem k záchrane Trevisa v najvyššej súťaži,“ povedal Vaščák, ktorý doteraz obliekal aj dresy 1. FC Košice a AS Trenčín.

(SITA, TASR)

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci žiarili
<< predchádzajúci článok
Olympijskú miestenku má 51 Slovákov

Vaščák prestúpil do Trevisa - diskusné fórum čitateľov

blazej8.2. 14:53:23