Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. októbra 2006

Väzni vo voľnom čase maľujú a venujú sa aj akvaristikeV slovenských väzniciach majú väzni možnosť venovať sa aj záujmovej činnosti. Veľmi často sa venujú aktívne športu, ale môžu pracovať aj v rôznych krúžkoch. Agentúru SITA o ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) - V slovenských väzniciach majú väzni možnosť venovať sa aj záujmovej činnosti. Veľmi často sa venujú aktívne športu, ale môžu pracovať aj v rôznych krúžkoch. Agentúru SITA o tom informoval generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Oto Lobodáš. V slovenských väzniciach sa väzni stretávajú aj v rôznych technických krúžkoch, modelárskych, krúžkoch ručných prác ale aj chovateľských a akvaristických.

Tento týždeň v Bratislave odohralo divadelné predstavenie 12 poľských väzenkýň, ktoré sú odsúdené za zabitie alebo pokus o vraždu svojho partnera - tyrana. Obdobné vystúpenia slovenských väzňov, sa uskutočňujú iba výnimočne. Na Slovensku ale bývajú výstavy prác väzňov pre verejnosť - napríklad v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici či v Ilave. Lobodáš zdôraznil, že záujmová činnosť odsúdených je limitovaná materiálnymi a priestorovými podmienkami jednotlivých ústavov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hotel Kyjev by mali začať búrať v apríli 2007
<< predchádzajúci článok
Výťažok z dražby Mojsejovcov pôjde na charitu

Väzni vo voľnom čase maľujú a venujú sa aj akvaristike - diskusné fórum čitateľov