Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. mája 2007

VC Španielska v Barcelone až do roku 2016Barcelona a okruh Catalunya zostanú dejiskom Veľkej ceny Španielska v rámci majstrovského seriálu formuly 1 až do roku 2016. Šéf "efjednotky" Bernie Ecclestone oznámil predĺženie existujúceho ...Zdieľať

BARCELONA 12. mája (WEBNOVINY) - Barcelona a okruh Catalunya zostanú dejiskom Veľkej ceny Španielska v rámci majstrovského seriálu formuly 1 až do roku 2016. Šéf "efjednotky" Bernie Ecclestone oznámil predĺženie existujúceho kontraktu s vládou Katalánska na konanie jedného z podujatí MS F1 o päť rokov. "Som veľmi rád, že sme sa dohodli. Keď sa ma niekto kdekoľvek na svete spýta, aký druh okruhu má postaviť, budem mu odporúčať ako vzor ten barcelonský," pochválil španielskych organizátorov Ecclestone. Barcelona je známa najvyšším diváckym priemerom spomedzi všetkých podujatí MS F1. Pred rokom počas štyroch dní na okruh Catalunya zavítalo dovedna 342 200 divákov. To je o 20 000 viac než v kanadskom Montreale, ktorému patrí v tabuľke diváckej úspešnosti 2. miesto.
Rozhodnutie o pokračovaní VC Španielska v Barcelone prišlo krátko po odsúhlasení dvoch nových pretekov do kalendára Veľkých cien v roku 2008 - mestských okruhov vo Valencii a Singapure. Keďže v Španielsku budú na budúci rok až dve podujatia "efjednotky", vo Valencii sa bude jazdiť pod hlavičkou Veľkej ceny Európy ako kedysi na nemeckom Nürburgringu.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fíni dobyli Moskvu, domáci tím nevyhral zlato 21 rokov
<< predchádzajúci článok
Hingisovej ohrozená účasť na Roland Garros

VC Španielska v Barcelone až do roku 2016 - diskusné fórum čitateľov