Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2019

Veliteľku väznice, kde zomrel Epstein, preradili na iné miestoJeffrey Epstein, archívna snímka.Zdieľať
Jeffrey Epstein, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 14. augusta (TASR) - Americké ministerstvo spravodlivosti preradilo v utorok na iné pracovisko veliteľku newyorskej väznice, v ktorej za nevyjasnených okolností zomrel finančník a odsúdený pedofil Jeffrey Epstein. Ten bol najnovšie obvinený zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie ministerstva.


Doterajšiu veliteľku manhattanskej väznice Shirley Skipperovú-Scottovú vo funkcie dočasne nahradí veliteľ nápravného zariadenia v meste Otisville James Petrucci.

Dočasne mimo službu boli postavení aj dvaja príslušníci väzenskej stráže. "Ak si to okolnosti vyžiadajú, budú prijaté aj ďalšie opatrenia," uviedla hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Kerri Kupecová.

Epsteina zatkli 6. júla a obvinili ho zo založenia zločineckej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat. Americký minister spravodlivosti William Barr varoval, že prípad nie je ani zďaleka uzavretý. Uviedol, že ktokoľvek, kto sa spriahol s Epsteinom, by "nemal pokojne spávať".

Spôsob, akým si 66-ročný Epstein zobral život, zatiaľ nezverejnili. Pitvu vykonali v nedeľu, ale vyšetrovatelia čakajú na ďalšie informácie.

Okolnosti jeho smrti už začal skúmať americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Barr okrem toho nariadil, aby prípad vyšetril aj generálny inšpektor ministerstva spravodlivosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécko požiadalo EÚ o pomoc pri hasení lesných požiarov
<< predchádzajúci článok
Letisko v Hongkongu sa vracia do normálu

Veliteľku väznice, kde zomrel Epstein, preradili na iné miesto - diskusné fórum čitateľov