20. júna 2015

Veľká cena Rakúska: V kvalifikácii zvíťazil Lewis Hamilton

Lewis Hamilton zvíťazil v kvalifikácii VC Rakúska automobilov F1 v sobotu 20. júna 2015 v Spielbergu. Foto: TASR/AP/Ronald Zak
Spielberg 20. júna (TASR) - Úradujúci majster sveta Lewis Hamilton na Mercedese sa na okruhu Red Bull Ring v Spielbergu stal víťazom kvalifikácie na Veľkú cenu Rakúska automobilov F1. Britský jazdec si tak vybojoval 45. pole-position na štarte v kariére a spolu so Sebastianom Vettelom ma patrí v historickej štatistike 3. miesto za Nemcom Michaelom Schumacherom (68) a Brazílčanom Ayrtonom Sennom (65). Druhé miesto obsadil Hamiltonov tímový kolega Nemec Nico Rosbergh a tretie miesto na štarte nedeľňajšej Veľkej ceny si vybojoval Nemec Sebastian Vettel na Ferrari.

Medzinárodná automobilová federácia FIA potrestala Brita Jensona Buttona za nepovolenú výmenu motora v jeho monoposte McLaren zostupom o 25 miest na štartovom rošte. Keďže Button nebude môcť štartovať z nižšej pozície ako dvadsiatej, počas pretekov budú britskému jazdcovi udelené dodatočné časové penalizácie. Trest v podobe posunutia o 10 miest FIA udelila za piatu výmenu motora v sezóne Rusovi Daniilovi Kvjatovi z tímu Red Bull, keďže podľa pravidiel môže jazdec vo svojom monoposte použiť za sezónu maximálne 4 pohonné jednotky.