Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júla 2019

Veľkoobchodné zásoby v USA rástli výrazne pomalšieVeľkoobchodné zásoby v Spojených štátoch zaznamenali v máji výrazné spomalenie tempa rastu. Výsledok je však v súlade s očakávaniami.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Washington 11. júla (TASR) - Veľkoobchodné zásoby v Spojených štátoch zaznamenali v máji výrazné spomalenie tempa rastu. Výsledok je však v súlade s očakávaniami.


Ako tento týždeň uviedlo americké ministerstvo obchodu, veľkoobchodné zásoby vzrástli v máji o 0,4 % po 0,8-percentnom raste v predchádzajúcom mesiaci.

Zásoby tovarov krátkodobej spotreby vzrástli o 0,5 %. Nahor ich potiahli najmä zásoby agroproduktov, ktoré vykompenzovali pokles zásob ropných produktov.

Tempo rastu zásob tovarov dlhodobej spotreby však bolo slabšie, dosiahlo len 0,3 %. Dôvodom mierneho rastu je pokles zásob kovov a elektrických zariadení.

Ministerstvo zároveň uviedlo, že veľkoobchodné predaje zaznamenali v máji po aprílovom poklese mierny rast. Ten dosiahol 0,1 %. V apríli sa predaje znížili o 0,4 %.

K májovému rastu prispeli najmä predaje tovarov dlhodobej spotreby, ktoré sa zvýšili o 0,6 %. Naopak, predaje tovarov krátkodobej spotreby klesli, konkrétne o 0,4 %.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko vydalo Chorvátsku bývalého špióna
<< predchádzajúci článok
Financuje taliansku stranu Liga Severu Rusko?

Veľkoobchodné zásoby v USA rástli výrazne pomalšie - diskusné fórum čitateľov