Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. augusta 2013

Viaceré cestovné kancelárie rušia pre nepokoje zájazdy do EgyptaNiektoré cestovné kancelárie (CK) sa rozhodli zrušiť zájazdy do egyptských letovísk pre aktuálnu situáciu v krajine. Aj keď v letoviskách je podľa nich pokoj, pre bezpečnosť dovolenkárov ...Zdieľať
Bratislava 15. augusta (TASR) – Niektoré cestovné kancelárie (CK) sa rozhodli zrušiť zájazdy do egyptských letovísk pre aktuálnu situáciu v krajine. Aj keď v letoviskách je podľa nich pokoj, pre bezpečnosť dovolenkárov pristúpili radšej k takémuto roku.

Hurgáda Foto: TASR/AP

Zrušenie zájazdov potvrdila pre TASR napríklad cestovná kancelária Ruefa Reisen. "Vzhľadom na aktuálny vývoj sme sa rozhodli pozastaviť lety do egyptských letovísk, zatiaľ do 8. septembra," uviedla riaditeľka marketingu CK Ruefa Reisen Mária Gallová. Dovolenkári, ktorých má v súčasnosti cestovná kancelária v Egypte, sa vrátia domov v nedeľu 18. augusta. Ďalší už do krajiny neodletia.

K podobnému opatreniu pristúpili aj cestovné kancelárie Satur a  Koala Tours. Všetky ponúkajú turistom buď možnosť výberu iného zájazdu z vlastnej ponuky, alebo vrátenie peňazí. "Bez povinnosti platenia akýchkoľvek poplatkov," dodal pre TASR Oliver Kluch z Koala Tours.

Ak by sa niektorí dovolenkári rozhodli, že by predsa chceli do Egypta vycestovať na vlastné nebezpečenstvo, cestovné kancelárie sa im to pokúsia umožniť. "V prípade, že bude niekto z našich leteckých partnerov lietať do Egypta, vieme tam dovolenkárov prepraviť," opísala Gallová. Je to však podľa jej slov už na osobnom rozhodnutí každého turistu.

Napríklad cestovná kancelária Kartago Tours zájazdy do egyptských letovísk zatiaľ neruší. "Uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Ak by sa zhoršila, sme pripravení zájazdy zrušiť alebo cestujúcich dopraviť naspäť na Slovensko," podotkla pre TASR Silvia Ladvenicová z tejto cestovnej kancelárie.

Ministerstvo zahraničných vecí v súvislosti s aktuálnou situáciou v krajine neodporúča cestovať do Káhiry a ďalších väčších egyptských miest, vrátane Alexandrie, Suezu a Luxoru. V letoviskách na pobreží Červeného mora je situácia podľa rezortu diplomacie zatiaľ pokojná. Ľudia, ktorí tu dovolenkujú, by však mali byť obozretní a zdržiavať sa v hotelových areáloch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dávka v hmotnej núdzi pre jednotlivca má vzrásť o 1,1 eura
<< predchádzajúci článok
V Rusku vydali preklad románu nacistu Göbbelsa