Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2011

Vianočné pozdravy rozvonia škoricová poštová známkaVoňavú vianočnú poštovú známku so škoricovou esenciou, ktorej hlavným motívom je tradičné ľudové sladké pečivo - medovník v tvare ryby, vydáva v piatok Slovenská pošta. ...Zdieľať
vianoce medovniky BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Voňavú vianočnú poštovú známku so škoricovou esenciou, ktorej hlavným motívom je tradičné ľudové sladké pečivo - medovník v tvare ryby, vydáva v piatok Slovenská pošta.


"Okrem toho, že ryba je naším tradičným štedrovečerným pokrmom, zároveň predstavuje symbol Krista," skonštatovala Bela Lisáková z odboru komunikácie Slovenskej pošty.

Známku s nominálnou hodnotou 0,40 eur vytlačila technikou viacfarebného ofsetu Poštovní tiskárna cenin Praha.

Súčasne s poštovou známkou pošta vydáva aj obálku prvého dňa (FDC). Prítlač na FDC tvorí vianočný medovník v tvare zvončeka so stuhou. Motívom pečiatky FDC je štylizovaný vianočný stromček. Autorkou výtvarného návrhu známky, FDC, ako aj FDC pečiatky je Marianna Varcholová. Autorom oceľorytiny FDC je Ľubomír Žálec.

Pošta k tejto emisii pripravila aj známku s personalizovaným kupónom. Pozostáva z tlačového listu, ktorý tvorí osem známok s prázdnymi kupónmi, na ktoré si potenciálny záujemca môže dať vytlačiť vlastnú fotografiu alebo iný obrazový motív.

Príležitosť umiestniť miniatúrnu reprodukciu fotografie alebo kresby na kupón známky poskytuje pošta od roku 2001. Známka s personalizovaným kupónom nemá len pamätnú, resp. reprezentačnú funkciu, súčasne je poštovou ceninou, ktorá slúži na úhradu poštovného.

Kým firmy sa sústreďujú najmä na prezentáciu svojej značky, občania dávajú prednosť svadobným portrétom, obrázkom novorodencov či oslávencov pri príležitosti okrúhlych životných jubileí. Aj tento variant vianočnej známky je obohatený o vôňu škorice.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lekári chcú vyššie platy o takmer dvetisíc eur
<< predchádzajúci článok
Čierna Hora teraz hovorí o Slovensku