22. decembra 2007

Vianočný pohár v hádzanej - Triumf Maďarska, konečné 4. miesto pre SR

Hádzanári Slovenska zakončili svoje účinkovanie na 11. ročníku tradičného turnaja o Vianočný pohár remízou v sobotňajšom stretnutí v Leviciach proti Poľsku 29:29 (13:12). Zverenci trénera Zoltána ...

LEVICE 22. decembra (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska zakončili svoje účinkovanie na 11. ročníku tradičného turnaja o Vianočný pohár remízou v sobotňajšom stretnutí v Leviciach proti Poľsku 29:29 (13:12). Zverenci trénera Zoltána Heistera tak získali do tabuľky druhý bod, no v konečnom poradí obsadili konečné 4. miesto a neobhájili tak 3. pozíciu z vlaňajška. O víťazovi podujatia rozhodlo druhé sobotňajšie stretnutie, v ktorom Maďarsko zdolalo Česko 27:23 (18:8). Maďari tak obhájili minuloročné prvenstvo z poľského Sanoku, navyše dosiahli už tretie víťazstvo za sebou a s celkovo piatimi triumfami sú najúspešnejším účastníkom v doterajšej histórii turnaja. Slováci budú v príprave na januárové ME v Nórsku pokračovať od 26. - 29. decembra v Bratislave, kde na záver sústredenia odohrajú priateľský zápas s Rakúskom. Výsledky - Vianočný pohár - sobota (Levice): Slovensko - Poľsko 29:29 (13:12) Zostava a góly SR: R. Štochl, M. Meluš, Paul - Petro 2, Dudáš, Faith 2, Fuňak 2, Kozlov 2, Szapu 2, Baláž, Baran 7/2, Cs. Szücs ml. 3, Tumidalský 3/1, Mikéci 4, Huňady, J. Hanták ml. 2 Najviac gólov za Poľsko: Piwko 8, Jachlewski 5, Garbacewicz 3 pok. hody: 7/3 - 1/0, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Višekruna a Stanojevič (obaja Srb.), 200 divákov Aj zápas s Poľskom mal podobný priebeh ako ten piatkový s Maďarskom. Slováci sa ujali vedenia 2:0, no potom súper štvorgólovou šnúrou otočil stav vo svoj prospech. Po štvrťhodine hry bolo už vyrovnané 7:7. V ďalších minútach väčšinou vyhrávali zverenci kormidelníka Heistera (9:8, 11:10) a mierny náskok si udržali až do prestávky (13:12). Vyrovnaná partia pokračovala aj v II. polčase. Postupom času si však Poliaci začali budovať náskok, ktorý v 54. min narástol už na štyri góly (26:22). Po oddychovom čase trénera Heistera sa slovenskému družstvu zlepšeným výkonom podarilo vybojovať aspoň bod, keď vyrovnávajúci gól dosiahlo v záverečných sekundách stretnutia. Hlas: Zoltán Heister (tréner SR): "Budem sa opakovať, ale opäť sme mali nízku efektivitu streľby. Spokojný môžem byť s bojovnosťou hráčov, vďaka ktorej sme získali v závere aspoň bod. Nezvíťazili sme ani v jednom dueli na turnaji, no vo všetkých troch sme boli vyrovnaným súperom. Našou prioritou neboli výsledky. Mali sme však možnosť dať príležitosť viacerým hráčom a vidieť ich v akcii v súbojoch s kvalitnými družstvami, čo bolo pre nás podstatné." Výsledok druhého zápasu: Maďarsko - Česko 27:23 (18:8) Konečná tabuľka: 1. Maďarsko 3 2 0 1 78:79 4 2. Česko 3 1 1 1 83:82 3 3. Poľsko 3 1 1 1 90:89 3 4. Slovensko 3 0 2 1 79:80 2