29. novembra 2013

Piatkový duel zámorskej hokejovej NHL medzi Bostonom a New York Rangers rozhodol v tretej tretine kapitán Bruins Zdeno Chára. Tridsaťšesťročný obrovitý slovenský zadák si na svoje konto ...

boyle chara BOSTON 29. novembra (WEBNOVINY) - Piatkový duel zámorskej hokejovej NHL medzi Bostonom a New York Rangers rozhodol v tretej tretine kapitán Bruins Zdeno Chára.

Tridsaťšesťročný obrovitý slovenský zadák si na svoje konto pripísal šiesty gól v aktuálnom ročníku. Okrem presného zásahu Chára aj asistoval Bradovi Marchandovi na úvodný gól zápasu. "Medvede" prehrávali 1:2, napokon však zvíťazili 3:2.

Cháru po stretnutí vyhlásili za prvú hviezdu strenutia. Okrem gólu a prihrávky stihol aj zbiť Briana Boylea.

V ďalšom stretnutí piatkového programu si na domácom ľade Philadelphia poradila s Winnipegom tesne 2:1.

V drese "letcov" sa objavil v zostave aj slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý odohral necelých desať minút a pripísal si dve trestné minúty.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 1. Hartnell, 26. Couturier - 53. Frolík

Boston - New York Rangers 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Góly: 12. Marchand (CHÁRA), 42. P. Bergeron, 52. CHÁRA - 14. Rick Nash, 15. McDonagh