14. marca 2013

Futbalisti klubu najvyššej ruskej súťaže Zenit Petrohrad nezvládli odvetu osemfinále Európskej ligy UEFA proti FC Bazilej a nepostúpili do ďalšej fázy tejto súťaže. Domáci v základnej ...

juan mata PETROHRAD 14. marca (WEBNOVINY) - Futbalisti klubu najvyššej ruskej súťaže Zenit Petrohrad nezvládli odvetu osemfinále Európskej ligy UEFA proti FC Bazilej a nepostúpili do ďalšej fázy tejto súťaže.

Domáci v základnej zostave so slovenským reprezentantom Tomášom Hubočanom naháňali vo štvrtok dvojgólové manko, ktoré si priniesli zo Švajčiarska.

Na dostrel jedného presného zásahu sa dostali po polhodine hry zásluhou presnej hlavičky belgického reprezentanta Axela Witsela.

Dvojzápas mohol do predĺženia priviesť kapitán Petrohradčanov Roman Širokov, no v 86. min nepremenil nariadený pokutový kop.

Ďalší ruský zástupca v EL Rubin Kazaň sa tešil z postupu do štvrťfinále, po predĺžení zdolal Levante.

V úvodnom stretnutí na španielskej pôde nepadol gól, identická situácia sa zopakovala aj v moskovských Lužnikách, a tak nasledovalo predĺženie. V ňom skórovali domáci futbalisti José Salomón Rondón a Vladimir Ďaďun.

Interu Miláno sa podarilo zmazať trojgólové manko, ktoré si jeho futbalisti priniesli z Londýna, kde pred týždňom podľahli miestnemu Tottenhamu Hotspur 0:3.

"Nerazzurri" v riadnom hracom čase strelili potrebné tri góly, no v nasledujúcom predĺžení rozhodol o postupe "kohútov" tožský reprezentant Emmanuel Adebayor. Domácim nepomohol ani presný zásah Ricarda Gabriela Álvareza zo 110. min stretnutia.

Čech Kozák si pripísal hetrik

Futbalisti talianskeho Lazia Rím hneď v úvode stretnutia dvomi rýchlymi gólmi Libora Kozáka získali už štvorgólový náskok nad VfB Stuttgart, keďže na nemeckej pôde v prvom zápase osemfinále EL zvíťazili 2:0.

Zverenci trénera Bruna Labbadia korigovali skóre v 62. min zásluhou Tamása Hajnala. Aj tretí gól Lazia strelil Libor Kozák, český futbalista skompletizoval svoj hetrik v 87. min.

Aktuálny držiteľ trofeje pre víťaza Ligy majstrov FC Chelsea sa na domácom ihrisku natrápil s rumunskou Steauou Bukurešť. Premožiteľ Spartaka Trnava z 3. predkola EL 2012/2013 si z domáceho zápasu priniesol priaznivý výsledok 1:0, navyše ešte cez polčasovú prestávku mal za stavu 1:1 postupové nádeje.

Postup "The Blues" do štvrťfinále zabezpečili presnými zásahmi v druhom polčase John Terry a Fernando Torres. Španielsky reprezentant mohol pridať aj svoj druhý gól, no nepremenil pokutový kop.

Benfica a Newcastle nezaváhali

Slovenská enkláva vo Viktorii Plzeň ukončila svoju úspešnú tohtosezónnu púť Európskou ligou v Istanbule, kde remizovala s miestnym Fenerbahce 1:1. V prvom zápase v domácej Doosan aréne však svojmu súperovi podľahla 0:1.

K štvrťfinalistom Európskej ligy sa pripojila aj Benfica Lisabon, ktorá na ihrisku Girondins Bordeaux zvíťazila 3:2, dva góly víťazného mužstva zaznamenal Óscar Cardozo.

Tretím anglickým zástupcom medzi poslednými ôsmimi tímami v EL sa stalo mužstvo Newcastle United, ktoré v nadstavenom čase duelu proti ambicióznemu ruskému tímu Anži Machačkala rozhodlo o postupe presným zásahom senegalského zakončovateľa Papissa Dembu Cissého.

Výsledky:

FC Chelsea (Angl.) - Steaua Bukurešť (Rum.) 3:1 (1:1) - prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil FC Chelsea
Góly: 34. Juan Mata, 58. J. Terry, 71. F. Torres - 45.+ Chiriches, rozhodoval: Lannoy (Fr.)

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Viktoria Plzeň (ČR) 1:1 (1:0) - prvý zápas: 1:0, do štvrťfinále postúpilo Fenerbahce
Góly: 44. Ucan - 61. Darida, rozhodoval: Gräfe (Nem.)
Miroslav Stoch (Fenerbahce) nefiguroval v zápise o stretnutí, Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Marián Čišovský absolvoval celé stretnutie, Marek Bakoš hral do 65. min a dve minúty pred odchodom z ihriska videl žltú kartu, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) nastúpil v 72. min

Girondins Bordeaux (Fr.) - Benfica Lisabon (Portug.) 2:3 (0:1) - prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpila Benfica
Góly: 74. Diabaté, 90. Jardel (vl.) - 75. a 90.+ Óscar Cardozo, 30. Jardel, rozhodoval: Hategan (Rum.)

Newcastle United (Angl.) - Anži Machačkala (Rus.) 1:0 (0:0) - prvý zápas: 0:0, do štvrťfinále postúpil Newcastle
Gól: 90.+ P. D. Cissé , ČK: 55. Carcela-González (Anži), rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Lazio Rím (Tal.) - VfB Stuttgart (Nem.) 3:1 (2:0) - prvý zápas: 2:0, do štvrťfinále postúpilo Lazio
Góly: 6., 8. a 87. L. Kozák - 62. Hajnal, rozhodoval: Hagen (Nór.)

Inter Miláno (Tal.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 4:1 (1:0) - prvý zápas: 0:3, do štvrťfinále postúpil Tottenham
Góly: 20. Cassano, 52. Palacio, 75. Gallas (vl.), 110. R. Álvarez - 96. Adebayor, rozhodoval: Bebek (Chor.)

Rubin Kazaň (Rus.) - UD Levante (Šp.) 2:0 po predĺžení (0:0, 0:0) - prvý zápas: 0:0, do štvrťfinále postúpil Rubin Kazaň
Góly: 100. S. Rondón, 112. Ďaďun, rozhodoval: Stavrev (Mac.)

Zenit Petrohrad (Rus.) - FC Bazilej (Švaj.) 1:0 (1:0) - prvý zápas: 0:2, do štvrťfinále postúpil Bazilej
Gól: 30. Witsel, ČK: 45. M. Diaz (Bazilej), rozhodoval: Gil (Poľ.)
Tomáš Hubočan (Zenit) odohral celý duel.