22. februára 2014

Basketbalisti Chicaga zdolali v piatkovom stretnutí zámorskej NBA tím Denveru hladko 117:89 a dosiahli piate víťazstvo za sebou, čo je najdlhšia úspešná séria klubu v tejto sezóne. Denveru sa naopak ...

denver NEW YORK 22. februára (WEBNOVINY) - Basketbalisti Chicaga zdolali v piatkovom stretnutí zámorskej NBA tím Denveru hladko 117:89 a dosiahli piate víťazstvo za sebou, čo je najdlhšia úspešná séria klubu v tejto sezóne. Denveru sa naopak nedarí, v ostatných siedmich dueloch až šesťkrát ťahali za kratší koniec.

V piatkovom desaťzápasovom itinerári sa darilo domácim, ktorí sa až v deviatich prípadoch tešili z víťazstva. Na palubovke súpera uspel iba Dallas, jeho hráči aj zásluhou 25 bodov Dirka Nowitzkého zdolali Philadelphiu 124:112.

Najväčšiu drámu sledovali fanúšikovia v dueli Orlando - New York, o výhre domácich 129:121 sa rozhodlo až v druhom predĺžení. Hosťom nepomohlo ani 44 bodov hviezdneho Carmela Anthonyho.

Výsledky piatkových zápasov zámorskej basketbalovej NBA:

Philadelphia - Dallas 112:124 (23:41, 39:28, 27:32, 23:23)

Orlando - New York 129:121 po dvojnásobnom predĺžení (31:30, 22:30, 26:26, 27:20 - 7:7, 16:8)

Toronto - Cleveland 98:91 (16:22, 23:22, 37:21, 22:26)

Charlotte - New Orleans 90:87 (25:17, 18:15, 25:27, 22:28)

Detroit - Atlanta 115:107 (19:22, 33:41, 34:20, 29:24)

Memphis - Los Angeles Clippers 102:96 (21:27, 32:23, 20:18, 29:28)

Chicago - Denver 117:89 (32:19, 37:27, 25:23, 23:20)

Phoenix - San Antonio 106:85 (19:23, 28:12, 27:22, 32:28)

Portland - Utah 102:94 (16:15, 27:24, 21:34, 38:21)

Los Angeles Lakers - Boston 101:92 (19:28, 25:18, 19:28, 38:18)