Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. marca 2024

Video: Dokument Hniezdo ďaleko od domova čaká televízna premiéraTvorcovia snímky z dielne UNICEF Slovensko podčiarkujú, že štyri hlavné postavy z dokumentárneho filmu našli pomoc na Slovensku aj vďaka pomoci podporovateľov humanitárnej organizácie.Zdieľať
Video: Dokument Hniezdo ďaleko od domova čaká televízna premiéra

 

Hniezdo ďaleko od domova je dokumentárny film prinášajúci svedectvo o zložitých osudoch ľudí z Ukrajiny, ktorí si po vypuknutí vojny budujú nový život na Slovensku. V premiére ho uvedie RTVS v sobotu 23. marca o 13.30 h na Dvojke. 

Spresňuje, že vo filme diváci spoznajú sociálnu poradkyňu Marinu v Košiciach,
tínedžera Romana v Nitre, učiteľku Elenu
s rodinou v Bratislave alebo študentku Hannu, ktorá sa stará o mladšieho brata v Michalovciach. "V tomto dokumente uvidíte, ako to všetko zvládajú a kde našli pomoc a prijatie," avizujú tvorcovia snímky z dielne UNICEF Slovensko.

Podčiarkujú, že štyri hlavné postavy z dokumentárneho filmu našli pomoc na Slovensku aj vďaka pomoci podporovateľov humanitárnej organizácie. "Spolu s nimi pomáhame deťom v humanitárnych krízach po celom svete. Rovnako je to aj od eskalácie konfliktu na Ukrajine. Už viac ako dva roky podávame pomocnú ruku tisíckam ukrajinských detí na Slovensku," uzavreli.

Upútavka na film:

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nenechajte si lišajníkom ničiť ovocné stromy! Použite lacný domáci likvidátor
<< predchádzajúci článok
Video: Sima Magušinová a Zuzana Smatanová vydali spoločnú pieseň Duše divoké