06. novembra 2015

Na snímke slovenský brankár Jaroslav Halák zasahuje v prvej tretine zápasu NY Islanders s Montrealom Canadiens vo štvrtok 5. novembra 2015 v Montreale Foto: TASR/AP
New York 6. novembra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák si pripísal v tejto sezóne NHL na konto prvý kanadský bod, ale jeho New York Islanders prehral v Montreale 1:4. Halák proti bývalému klubu kryl 20 z 23 striel a pripísal si asistenciu pri jedinom góle hostí, keď v 24. minúte vyrovnal na 1:1 Kyle Okposo. Potom už líder Východnej konferencie v Bell Centre dominoval a získal všetky body.

Nedarilo sa Bostonu, ktorý prehral vo Washingtone 1:4, slovenský obranca Bruins Zdeno Chára zaknihoval jeden mínusový bod, keď na ľade strávil takmer 25 minút.

Minnesota prehrala doma s Nashvillom 2:3 a utrpela prvú prehru na domácom ľade v tejto sezóne. Arizona zastavila sériu troch domácich prehier po víťazstve nad Coloradom 4:2, prvý dvojgólový zápas v kariére zaznamenal obranca Coyotes Nicklas Grossmann.

Domáci zápas s Columbusom nezvládlo Los Angeles, ktoré prehralo 2:3. V drese Kings odohral takmer 15 minút slovenský útočník Marián Gáborík, nebodoval a zapísal si jeden mínusový bod.