30. marca 2013

Futbalisti Barcelony remizovali v sobotňajšom zápase Primera División so Celtou Vigo 2:2. Nedarilo sa ani Realu Madrid.

lionel messi BARCELONA 30. marca - Lámač futbalových rekordov Lionel Messi pridal do panoptika ďalší pamätihodný.

Ofenzívny klenot FC Barcelona sa strelecky presadil v 73. minúte sobotňajšieho stretnutia 29. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na trávniku Celty Vigo (2:2), čím skompletizoval unikátnu zbierku: skóroval už proti všetkým tohtosezónnym účastníkom Primera División.

Dvadsaťpäťročný Argentínčan strelil v tejto sezóne dohromady 56 gólov vo všetkých súťažiach. V minulom ročníku sa zastavil na 73 presných zásahoch. Súboj s Celtou Vigo bol pre Barcelonu generálkou na štvrťfinále Ligy majstrov proti Parížu St. Germain.

V sobotu sa z víťazstva netešili ani futbalisti Realu Madrid, ktorí podobne ako Barcelončania len remizovali. V Zaragoze strelil jediný gól "bieleho baletu" Cristiano Ronaldo. Portugalská hviezda vyrovnávala v 38. minúte na 1:1. Za domácich skóroval šesť minút po začiatku stretnutia Rodri.

Portugalský tréner "pusiniek" José Mourinho verejne zapochyboval, či si brankár Iker Casillas ešte vybojuje na Štadióne Santiaga Bernabéua post jednotky medzi troma žrďami. "Diego López sa len ťažko vzdá svojej pozície," podotkol Mourinho po sobotňajšej remíze "bieleho baletu".

Tridsaťjedenročný López prišiel v januári zo Sevilly po tom, ako si jeho rovesník zlomil ľavú ruku. Casillas minulý týždeň dostal od lekárov zelenú na návrat do diania, ale neocitol sa ani len na zápasovej súpiske na 29. kolo.

Navyše, Mourinho predznamenal, že odchovanca Realu čaká rovnaký osud aj v súvislosti so stredajší domácim prvým duelom štvrťfinále Ligy majstrov proti tureckému Galatasarayu Istanbul. Casillas sa vráti do kádra až pred ligovým stretnutím s Levante.