Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júna 2011

VIDEO: Jeden obyčajný deň Juliana AssangeaJuliana Assangea, ktorého londýnsky súd vo februári oficiálne vydal do Švédska pre obvinenia zo sexuálneho zneužívania, sa nachádza v domácom väzení vo Veľkej Británii. Jeho denná ...Zdieľať
assange Foto: SITA/APBRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) - Juliana Assangea, ktorého londýnsky súd vo februári oficiálne vydal do Švédska pre obvinenia zo sexuálneho zneužívania, sa nachádza v domácom väzení vo Veľkej Británii. Jeho denná rutina spočíva v každodennom hlásení sa na polícii a monitorovanom pohybe po dome prostredníctvom krúžku na nohe.


Zakladateľ kontroverzného portálu WikiLeaks, ktorý stojí za zverejnením utajovaných dokumentov z prostredia americkej armády a diplomacie, stále nebol oficiálne obžalovaný. Je tomu tak viac ako pol roka odvtedy, ako sa sám prihlásil na londýnskej policajnej stanici.

Assangeovi právnici stále bojujú proti vydaniu ich klienta do Švédska, keďže pochybujú o objektívnosti zámerov tamojších orgánov. Tie totiž údajne konajú pod tlakom USA a samotné obvinenia sú podľa nich vymyslené.

Assange sa obáva, že mu po následnom vydaní do Spojených štátov hrozí nespravodlivý proces, ktorého výsledkom môže byť umiestnenie do zajateckého tábora Guantánamo či dokonca trest smrti. Američania sa mu údajne chcú pomstiť za zverejnenie tajných dokumentov ich diplomacie, v ktorých sa bez rozpakov vyjadrovali o mnohých svetových a predovšetkým európskych lídroch.

Každodenná rutina Juliana Assangea
 © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúšan vraj chcel lietadlom naraziť do Reichstagu
<< predchádzajúci článok
V Bratislave sú Majstrovstvá sveta v hokejbale

VIDEO: Jeden obyčajný deň Juliana Assangea - diskusné fórum čitateľov