01. mája 2013

Hokejisti víťaza Prezidentskej trofeje Chicaga Blackhawks začali boje v play-off víťazstvom 2:1 po predĺžení nad Minnesotou. V drese domácich sa strelecky presadil Marián Hossa, ktorý odohral ...

marian hossa CHICAGO 1. mája - Hokejisti víťaza Prezidentskej trofeje Chicaga Blackhawks začali boje v play-off víťazstvom 2:1 po predĺžení nad Minnesotou.

V drese domácich sa strelecky presadil Marián Hossa, ktorý odohral 25:40 min a brankára Josha Hardinga strelecky ohrozil štyrikrát. Michal Handzuš odkorčuľoval v zostave Chicaga vyše 20 minút. Blackhawks mali s ôsmym postupujúcim tímom konferencie plné ruky práce.

Wild nezlomilo ani zranenie brankárskej jednotky Nicklasa Bäckströma pri rozkorčuľovaní. Harding ho plnohodnotne nahradil, keď kryl 35 striel domácich.

O výhre domácich napokon rozhodol v 77. min Bryan Bickell, ktorý strelil druhý gól v play-off v NHL v kariére. "Boli sme dostatočne trpezliví a čakali na našu šancu. Nepripúšťali sme si možnosť, že by sme mohli inkasovať," povedal Bickell.

Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles prehral v St. Louis 1:2 po predĺžení. O výsledku rozhodla veľká chyba brankára Jonathana Quicka, ktorý za 74 minút predviedol 40 zákrokov a bol dovtedy veľkou oporou Kings.

Za bránkou sa však Američan rozhodol popri mantineli rozohrať okolo domáceho Alexandra Steena, ktorý vybojoval puk a poslal ho do prázdnej "svätyne". "Snažil som sa len dokorčuľovať puk a urobiť tlak na brankára. Dúfal som, že by som ho mohol získať a napokon to vyšlo," uviedol Steen, ktorý sa postaral o oba góly Blues.

V bránke jeho tímu dostal šancu Brian Elliott, Jaroslav Halák sledoval zápas len z lavičky. "Podobné veci sa stávajú. Veľmi ma to mrzí. Snažil som sa len rozohrať, on zablokoval puk a skóroval. Ak by to bolo v zápase a my by sme ho vyhrali, potom by som to rýchlo hodil za hlavu. Ak prehráte po podobnom góle, potom vás to mrzí. Rovnako na to však musím hneď zabudnúť a sústrediť sa na ďalší duel," smútil Quick.

Blues sa v predĺžení v čase víťazného gólu bránili štvorminútovej presilovke Kings. "Boli to veľké emócie. Najskôr nás trápili myšlienky, ako ubrániť presilovku, no naraz v nej dáme víťazný gól a je koniec," tešil sa tréner Ken Hitchcock. V drese Blues debutoval v play-off Jay Bouwmeester, ktorý sa prvého zápasu vyraďovacej časti dočkal až po 764 dueloch základnej časti. Dlhšie čakal na prvý súboj len Olli Jokinen (799 zápasov).

Anaheim mal väčšinu zápasu proti Detroitu hru pod kontroloval a napokon sa radoval z výhry 3:1. Víťazný gól si pripísal v presilovke v úvode tretej tretiny Teemu Selänne. Najstarší hráč v NHL v súčasnosti sa presadil pohotovou strelou z ľavého kruhu nad rameno Jimmyho Howarda.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA - štvrťfinále:

Chicago - Minnesota 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
- stav série: 1:0
Góly: 23. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Keith), 77. Bickell (Stalberg, Oduya) - 5. Clutterbuck (C. Stoner)
Mariána Hossu (Chicago) vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

St. Louis - Los Angeles 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 10. Steen (Shattenkirk), 74. Steen - 60. Justin Williams (Doughty, Muzzin)

Anaheim - Detroit 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Bonino (Fowler), 42. Selänne (Lovejoy, Beleskey), 60. Beauchemin (Getzlaf, Winnik) - 17. Cleary (Kindl, Eaves)