Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

27. mája 2020

Video: More popri Azúrovom pobreží našli množstvo odpadu, nachádzajú sa tu aj masky či gumené rukaviceFrancúzski environmentalisti upozorňujú, že na dne mora pri meste Antibes sa nachádza množstvo odpadu súvisiaceho s pandémiou koronavírusu, ako napríklad použité tvárové masky či gumené rukavice. ...Zdieľať
virus_outbreak_france_sea_trash_74508 d409858dcb6d40dc96d1c5ebc5012a00 676x506 27.5.2020  - Francúzski environmentalisti upozorňujú, že na dne mora pri meste Antibes sa nachádza množstvo odpadu súvisiaceho s pandémiou koronavírusu, ako napríklad použité tvárové masky či gumené rukavice. Organizácia Operation Clean Sea minulý týždeň nakrútila video, v ktorom je vidieť na dne mora popri Azúrovom pobreží aj plechovky od piva, cigaretové ohorky a iný odpad.


Skupina zverejnila zábery na internete v čase, keď Francúzsko a ďalšie krajiny otvárajú pláže. Chcú tak poukázať na riziko ešte väčšieho znečistenia prírody. Tamojšie úrady už navrhli sprísnenie pokút za odhadzovanie odpadkov.

"Boli sme veľmi znepokojení, keď sme v piesku videli rukavice," povedal pre agentúru AP zakladateľ organizácie Joffrey Peltier. "My tu na Azúrovom pobreží vieme, že keď začne pršať, všetok odpad z odkvapov skončí v mori," dodal.

Na použité tvárové masky odhodené na chodníkoch sa sťažujú aj upratovači ulíc v Paríži.


Zdroj: Webnoviny.sk - More popri Azúrovom pobreží našli množstvo odpadu, nachádzajú sa tu aj masky či gumené rukavice © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štart lode Crew Dragon s ľudskou posádkou sa nekonal, dôvodom bolo riziko bleskov
<< predchádzajúci článok
Dvaja stratení turisti prežili na Novom Zélande osemnásť dní v divočine, pátranie po nich bolo úspešné

Video: More popri Azúrovom pobreží našli množstvo odpadu, nachádzajú sa tu aj masky či gumené rukavice - diskusné fórum čitateľov