Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. decembra 2012

Video: Na Ukrajine sa pobili poslanci, Kličko to sledovalStredajšia ustanovujúca schôdza nového ukrajinského parlamentu, ktorý si občania zvolili 28. októbra, sa nezaobišla bez viacerých výstredností. Ako zachytil fotograf tlačovej agentúry ...Zdieľať
polonahe ukrajinky pred parlamentom KYJEV 12. decembra (WEBNOVINY) - Stredajšia ustanovujúca schôdza nového ukrajinského parlamentu, ktorý si občania zvolili 28. októbra, sa nezaobišla bez viacerých výstredností.


Ako zachytil fotograf tlačovej agentúry AFP, štvorica aktivistiek ukrajinskej feministickej skupiny Femen preskočila plot obklopujúci budovu a pred vchodom sa napriek mrazivému počasiu vyzliekla takmer úplne donaha.

Podľa vyhlásenia zverejneného na ich internetovej stránke malo ísť o protest proti korupcii medzi zákonodarcami, mladé ženy s obnaženými prsiami však zakrátko skončili v rukách bezpečnostnej služby.

V rokovacej sieni sa medzitým vypukla roztržka medzi opozičnými poslancami a dvoma kolegami, ktorým vyčítajú prestúpenie do provládneho tábora.

Členovia ultranacionalistickej strany Sloboda oboch "prevracačov kabátov" - otca a syna - začali naháňať, aby im zabránili zložiť prísahu. Podobné fyzické konfrontácie sa pritom v ukrajinskom parlamente odohrali aj počas uplynulých rokov.

Obrazom: Polonahé Ukrajinky úradovali pred parlamentom
Členovia zhromaždenia nesúceho oficiálny názov Najvyššia rada Ukrajiny majú ešte v stredu hlasovať o vyslovení dôvery premiérovi Mykolovi Azarovovi, ktorého prezident Viktor Janukovyč poveril opätovným zostavením vlády.

Podľa nemenovaného zdroja, na ktorý sa odvoláva tlačová agentúra Interfax, má Azarovova nominácia dobré šance na úspech, keďže okrem vládnej Strany regiónov ho podporujú aj komunisti a niektorí nezávislí poslanci.Všetky tri opozičné frakcie v parlamente, ktoré majú dokopy 170 zo 450 kresiel, doterajšieho premiéra podporiť odmietli. Pôvodne sa pritom špekulovalo, že prezident si za premiéra vyberie niekoho iného, napríklad šéfa ukrajinskej centrálnej banky Serhija Arbuzova. Napokon však dal prednosť Azarovovi, ktorý je na čele vlády od roku 2010.

Obrazom: Bitka v ukrajinskom parlamente
    Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladičova pravá ruka dostala doživotie za horor v Srebrenici
<< predchádzajúci článok
Rozhodnutie arbitrážneho súdu nie je podľa vlády záväzné