10. marca 2015

Na snímke hráči tímu Toronto Maple Leafs oslavujú gól Jamesa van Riemsdyka (v strede) počas tretej tretiny zápasu s New York Islanders, 9. marca 2015 v Toronte. Na snímke vpravo je Slovák Richard Pánik. Vľavo je Peter Holland. Foto: TASR/AP
New York 10. marca (TASR) - V päťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na utorok predstavili piati slovenskí hokejisti, bodové štatistiky si rozšíril iba útočník Toronta Richard Pánik. V dueli s New Yorkom Islanders asistoval pri druhom góle domácich, Maple Leafs však napriek dobre rozbehnutému zápasu získali iba bod po prehre 3:4 po predĺžení. Pre Pánika to bola piata asistencia a 15. kanadský bod v prebiehajúcej sezóne.

Pánikova prihrávka

Islanders prehrávali v zápase 0:2 i 1:3, ale dokázali skóre v záverečnej tretine vyrovnať a napokon vydolovať dva body. Víťazný gól strelil 22 sekúnd pred koncom predĺženia kapitán "ostrovanov" John Tavares, ktorý predtým asistoval aj pri prvom góle hostí a so 72 bodmi (33+39) si tak upevnil vedúce postavenie v tabuľke produktivity NHL. Slovenskému brankárovi Jaroslavovi Halákovi dopriali tréneri Islanders voľno a medzi žrďami dostala šancu nová posila Michal Neuvirth, Čech inkasoval tri góly z 25 striel. Z výhry sa tešil aj slovenský obranca v službách newyorského tímu Ľubomír Višňovský, ktorý odohral vyše 22 minút a rovnako ako Pánik si pripísal plusový bod.