19. augusta 2015

Futbalista FC Barcelony Gerard Piqué gestikuluje s postranným rozhodcom v odvetnom zápase španielskeho Superpohára proti Athleticu Bilbao 17. augusta 2015 v Barcelone. Gerard Piqué následne dostal červenú kartu. Foto: TASR/AP/Manu Fernandez

Barcelona 19. augusta (TASR) - Stopér španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Gerard Pique dostal štvorzápasový trest za urážku asistenta rozhodcu.

"Barcelona sa môže odvolať. Hovorca klubu zatiaľ nepotvrdil, či sa Katalánci odvolajú," informuje agentúra Reuters.

Futbalista FC Barcelony Gerard Piqué (vľavo) gestikuluje s rozhodcom Velascom Carballon, ktorý mu ukázal červenú kartu v odvetnom zápase španielskeho Superpohára proti Athleticu Bilbao 17. augusta 2015 v Barcelone. Gerard Piqué následne dostal červenú kartu. Foto: TASR/AP/Manu Fernandez

Pique sa v stredu ospravedlnil za výbuch hnevu v pondelkovom finále Superpohára s Athleticom Bilbao, no poprel urážku arbitra. Asistent rozhodcu mal konflikt s hráčom po tom, čo avizoval jeho postavenie mimo hry. Denník AS informoval, že Pique údajne vulgárne urazil rozhodcovu matku. Následne videl červenú kartu a musel predčasne pod sprchy.

"Chcem sa ospravedlniť za moju formu protestu, pretože nebola správna. V stávke bolo veľa a zápas bol plný napätia. No neurážal som ho," tvrdí Pique.

Futbalista FC Barcelony Gerard Piqué odchádza po tom, čo dostal červenú kartu v odvetnom zápase španielskeho Superpohára proti Athleticu Bilbao 17. augusta 2015 v Barcelone. Foto: TASR/AP/Emilio Morenatti

Katalánci sa snažili zmazať manko 0:4 z prvého zápasu a v odvete na Nou Campe viedli od 43. minúty gólom Lionela Messiho. Šestnásť minút pred koncom však vyrovnal na konečných 1:1 Aritz Aduriz.