Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. apríla 2013

Video: Polícia rozbila skupinu obchodujúcu s naftouPolicajti zadržali skupinu, ktorú podozrievajú z nelegálneho obchodu s naftou. Údajne prečerpávali zo zahraničných lodí na Dunaji minerálne oleje, prevážali ich na súš a obchodovali ...Zdieľať
policia kuklaci BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) - Policajti zadržali skupinu, ktorú podozrievajú z nelegálneho obchodu s naftou.


Údajne prečerpávali zo zahraničných lodí na Dunaji minerálne oleje, prevážali ich na súš a obchodovali s nimi. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.

Podľa policajných informácií dostávali dve kontaktné osoby Sylvia D. a Hajnalka K. informácie z posádky zahraničných lodí o tom, kedy budú prevážať minerálne oleje.

"Išlo o dunajský úsek plavebnej dráhy Sap – Gabčíkovo. Takto dohodli čas, miesto, aj druh, množstvo a cenu prevážaného tovaru," priblížila Dobiášová. Informácie údajne posúvali Barnabášovi F., ktorý v tom čase pracoval na dispečingu na Vodnom diele Gabčíkovo.
Podľa polície zabezpečil protipožiarnu loď, na ktorej sa dostali k zahraničnému plavidlu. Potom sa ďalší obvinení Róbert V., František B. a Zsolt V. údajne postarali o prečerpanie minerálnych olejov a ich prevoz na súš. S minerálnymi olejmi potom ďalej obchodovali. "Touto trestnou činnosťou sa zaoberali približne od roku 2011. Za jedno prečerpanie mohli zarobiť približne 20-tisíc eur," uviedla policajná hovorkyňa.

Národná kriminálna agentúra zorganizovala minulý týždeň akciu, pri ktorej zaistila 31 mobilných telefónov a SIM kariet, finančnú hotovosť 22 500 eur, takmer 34-tisíc litrov motorovej nafty, viac ako štyritisíc litrov benzínu, autobus prerobený na cisternové vozidlo, desať čerpadiel, protipožiarnu loď a 200 metrov hadíc s prípojkami. "Vyšetrovateľ obvinil šesť osôb z trestného činu neoprávneného podnikania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Hrozí im trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Traja sú stíhaní väzobne," dodala Dobiášová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začína sa Svetový týždeň primárnych imunodeficiencií
<< predchádzajúci článok
Štefan Harabin obviňuje denník SME, že zarába na klamstvách