Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. augusta 2019

Video: Pracovník záchytného centra pre imigrantov na Rhode Island vrazil autom do demonštrantovAmeriku pobúril prípad zo štátu Rhode Island, kde pracovník zadržiavacieho centra pre imigrantov naschvál vrazil svojím pickupom do skupiny demonštrantov. Tí protestovali pred centrom proti politike ...Zdieľať
bez nazvu 676x406 15.8.2019 (Webnoviny.sk) - Ameriku pobúril prípad zo štátu Rhode Island, kde pracovník zadržiavacieho centra pre imigrantov naschvál vrazil svojím pickupom do skupiny demonštrantov.


Tí protestovali pred centrom proti politike Trumpovej administratívy v oblasti imigrácie a proti podmienkam, v akých držia imigrantov.

Na videu, ktoré zverejnili na sociálnych sieťach organizátori protestu zo židovského mládežníckeho hnutia Nikdy viac, vidno, ako pracovník centra najskôr zastane pred skupinou demonštrantov, a až následne si to s autom namieri proti nim. Dvaja demonštranti podľa organizátorov utrpeli zranenia.

"V súvislosti s prípadom zachyteným na videu zdieľam rozhorčenie obyvateľov štátu Rhode Island. Náš štát a naša krajina boli vybudované na myšlienke, že každý má právo verejne vyjadriť svoj názor," vyhlásila demokratická guvernérka Rhode Island Gina Raimondo.

Zdesenie z videa netajil ani David Cicilline, demokratický poslanec Snemovne reprezentantov amerického Kongresu z Rhode Island.
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Pracovník záchytného centra pre imigrantov na Rhode Island vrazil autom do demonštrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DÁŽDNIKY MAJTE V ZÁLOHE: V piatok môžu byť prehánky na celom Slovensku
<< predchádzajúci článok
Lichtenštajnsko oslavuje 300. výročie svojho vzniku

Video: Pracovník záchytného centra pre imigrantov na Rhode Island vrazil autom do demonštrantov - diskusné fórum čitateľov