Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

07. februára 2018

Video: Prievidza opäť finančne podporí projekty obyvateľovMesto Prievidza začína v týchto dňoch s realizáciou aktivít druhého ročníka projektu participatívneho rozpočtu. Opäť tak podporí zámery obyvateľov, medzi ktoré na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 

Prievidza 7. februára (TASR)- Mesto Prievidza začína v týchto dňoch s realizáciou aktivít druhého ročníka projektu participatívneho rozpočtu. Opäť tak podporí zámery obyvateľov, medzi ktoré na základe hlasovania verejnosti prerozdelí 40.000 eur.

"Zapojením sa do projektu participatívneho rozpočtu budú môcť obyvatelia Prievidze priamo rozhodovať o časti finančných prostriedkov z rozpočtu mesta. Môžu tvoriť konkrétne projekty, ktorých realizáciu budú vyberať obyvatelia v celomestskom hlasovaní," informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Prvé verejné stretnutie, kde bude môcť verejnosť predstaviť svoje nápady a projekty, bude 27. februára o 17.30 h v Kultúrnom a spoločenskom stredisku. "Verejná diskusia umožní rokovania o všetkom, čo sa týka verejného rozpočtu a politiky a zároveň umožní prijímať relevantné rozhodnutia. Obyvatelia, ktorí majú záujem využiť finančné prostriedky participatívneho rozpočtu, budú môcť predkladať návrhy a podnety z rôznych oblastí spoločenského života ako šport, kultúra, životné prostredie, mládež, seniori a ďalšie. Prostredníctvom rôznych mechanizmov participatívneho rozpočtu sa podnety postupne spracujú do projektovej podoby," ozrejmil ďalej hovorca mesta.

Participatívny rozpočet je demokratický nástroj, ktorý umožňuje občanom priamo sa zapojiť do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní financií z rozpočtu mesta. Obyvatelia samosprávy sa tak môžu aktívne angažovať v plánovaní, vytváraní, realizácií a kontrole verejných služieb a fungovania samosprávy.

"Medzi úspešné projekty realizované v pilotnom ročníku patrili Revitalizácia športového areálu pri Základnej škole na ulici S. Chalupku, Vtáky v meste, Cyklostojany, Seniorart, farbyMESTU, Orechy pre ľudí, Seniorské vzdelávanie a regenerácia i Záhrada so srdcom," spomenul Ďureje.


 


 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Prievidzi sa stretli dvojčatá z hornej Nitry (30. 1. 2018)
 Charita v Prievidzi dáva do obehu žetóny, za ktoré núdznym vydá obed (15. 12. 2017)
 Foto: V Bani Cigeľ doťažili uhlie, začne sa príprava s jej uzatvorením (27. 10. 2017)
 Mesto Prievidza spúšťa petíciu za okamžité budovanie obchvatu mesta (9. 10. 2017)
 Obyvatelia Prievidze majú k dispozícii novú oddychovú zónu (8. 10. 2017)
 Kniha Prievidza z neba ponúka pohľad na mesto z vtáčej perspektívy (6. 10. 2017)
 Pod Vyšehradom objavil miestny nadšenec pozostatky kostola (19. 9. 2017)
 VIDEO: Zoznámte sa s Necpalmi, kedysi boli obcou dnes časťou Prievidze (9. 9. 2017)
 Automobilový subdodávateľ začal v Prievidzi s realizáciou druhej fázy (7. 8. 2017)
 Ministerstvo hospodárstva podporuje príchod investorov na hornú Nitru (24. 5. 2017)nasledujúci článok >>
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
<< predchádzajúci článok
Analýza: Olympiáda má pre krajinu minimálny ekonomický prínos

Video: Prievidza opäť finančne podporí projekty obyvateľov - diskusné fórum čitateľov