24. januára 2015

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 20. ...

gareth bale Portugalský futbalista "bieleho baletu" Cristiano Ronaldo nastúpil v sobotňajšom ligovom stretnutí na pôde Córdoby na svoj jubilejný 600. zápas v klubových farbách.MADRID 24. januára (WEBNOVINY) - V úvodnom sobotňajšom stretnutí 20. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División zvíťazil Real Madrid na trávniku Córdoby 2:1.

Domáci hráči prekvapili favorizovaných Madridčanov nebojácnym výkonom. Od 3. minúty navyše vyhrávali po premenenom pokutovom kope Nabila Ghilasa. Na strane zverencov trénera Carla Ancelottiho odpovedal v 27. min strelou zblízka Karim Benzema. Ťažko vybojované tri body zariadil pre hostí v 89. minúte Gareth Bale, ktorý sa nepomýlil z bieleho bodu. Situácii predchádzala ruka domáceho hráča v pokutovom území.

Zápas po červenej karte v 82. minúte nedohral hviezdny Cristiano Ronaldo, ktorý nastúpil na jubilejný 600. zápas v klubových farbách. Trojnásobný najlepší futbalista sveta odohral ešte ako mladík 31 zápasov za Sporting Lisabon, 292 duelov absolvoval v drese anglického Manchestru United a v drese súčasného zamestnávateľa Realu Madrid má doteraz na svojom konte momentálne 277 stretnutí.

Výsledok úvodného sobotňajšieho stretnutia 20. kola Primera División:

Córdoba - Real Madrid 1:2 (1:1)
Góly: 3. Ghilas (z pok. kopu) - 27. Benzema, 89. Bale (z pok. kopu), ČK: 88. Cartabia - 82. C. Ronaldo