Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

20. februára 2019

Video: Rusko otestovalo nový podvodný jadrový dron Poseidon, radary nepriateľa ho nezachytiaRuské ministerstvo obrany v stredu zverejnilo krátke video zobrazujúce test podvodného jadrového dronu Poseidon. Ten má byť jednou z nových "zázračných" zbraní vo výzbroji Ruska, o ...Zdieľať
Video: Rusko otestovalo nový podvodný jadrový dron Poseidon, radary nepriateľa ho nezachytia

 MOSKVA 20. februára  - Ruské ministerstvo obrany v stredu zverejnilo krátke video zobrazujúce test podvodného jadrového dronu Poseidon. Ten má byť jednou z nových "zázračných" zbraní vo výzbroji Ruska, o ktorých už niekoľko mesiacov hovorí ruský prezident Vladimir Putin aj predstavitelia ruskej armády.


Ministerstvo video zverejnilo krátko po tom, ako o Poseidone hovoril Putin v stredajšom prejave o stave národa. Video zobrazuje odpálenie dronu, v ňom ani v komentári k nemu sa však neuvádza, kedy a kde sa test uskutočnil.

Putin krátko predtým informoval, že test bol úspešný a koncom tohto roku bude mať ruská armáda vo výzbroji prvé ponorky s týmto systémom.

Ruský prezident zmieňoval jadrový dron Poseidon už aj v minuloročnom prejave o stave národa, pričom vtedy uviedol, že túto zbraň bude nemožné zachytiť radarmi nepriateľa, bude môcť operovať v doteraz nepredstaviteľnej hĺbke a pohybovať sa ďaleko vyššou rýchlosťou ako akékoľvek momentálne používané plavidlá.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Roger Waters z Pink Floyd odsúdil charitatívny koncert pre Venezuelu
<< predchádzajúci článok
V Maďarsku zomrel známy slovenský básnik a podnikateľ

Video: Rusko otestovalo nový podvodný jadrový dron Poseidon, radary nepriateľa ho nezachytia - diskusné fórum čitateľov