14. júna 2016

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil tretie miesto v utorkovej 4. etape na ...

petersagan Peter Sagan si napriek tretiemu miestu v štvrtej etape udržal žltý dres lídra pretekov a tiež vedenie v bodovacej súťaži.

CHAMPAGNE 14. júna  - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil tretie miesto v utorkovej 4. etape na pretekoch kategórie WorldTour Okolo Švajčiarska, ktorá štartovala v Rheinfeldene a po 193 km finišovala v Champagne.

Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff nestačil v technickom závere na dvoch jazdcov Etixxu-QuickStep - z víťazstva sa tešil Argentínčan Maximiliano Richeze, druhý bol Kolumbijčan Fernando Gaviria. Druhý slovenský jazdec Tinkoffu Juraj Sagan obsadil 33. priečku s odstupom dvoch sekúnd. Peter Sagan, ktorý vyhral predchádzajúce dve etapy, si napriek tomu udržal žltý dres lídra pretekov a tiež vedenie v bodovacej súťaži.

Utorkový únik obstarali štyria jazdci - Matthew Brammier (Dimension Data), Jérémy Maison (FDJ), Lukas Jaun (Roth) a Nick Vander Lijke (Roompot). Na čele pelotónu podľa očakávania pracovali cyklisti Tinkoffu okolo žltého dresu Petra Sagana. Ruskému tímu pomáhal aj Etixx-QuickStep. Náskok utečencov sa pohyboval na úrovni dvoch minút.

Pelotón výrazne zvýšil tempo a 15 km pred cieľom zaostával o jednu minútu, 10 km pred páskou už len o 20 sekúnd. Úsilie úniku sa definitívne skončilo 3,7 km pred koncom. V technickom závere predviedol výbornú tímovú prácu Etixx-QuickStep a z víťazstva sa tešil Richeze pred Gaviriom a Saganom.

V stredu sa jazdci dostanú už do hôr, na 126 km dlhej trase z Brig-Glis budú pripravené stúpania na Furkapass (16,7, 6,3%), Gotthardpass (8,3 km, 7,1%) a cieľové do lyžiarskeho strediska Cari (11 km, 7,5%). Tesne pred páskou sa nachádza úsek so sklonom až 11%.

Výsledky - Okolo Švajčiarska 2016:

4. etapa (Rheinfelden - Champagne, 193 km): 1. Maximiliano Richeze (Arg.) Etixx-QuickStep 5:08:21 h, 2. Fernando Gaviria (Kol.) Etixx-QuickStep, 3. Peter Sagan (SR) Tinkoff - obaja rovnaký čas, 4. Tom van Asbroeck (Belg.) LottoNL-Jumbo, 5. Jasper Stuyven (Belg.) Trek-Segafredo, 6. Magnus Cort Nielsen (Dán.) Orica-GreenEdge,... 33. Juraj Sagan (SR) Tinkoff - všetci +2 s