Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. októbra 2011

Video: Slávny Cirque du Soleil vzdal poctu Michaelovi JacksonoviHudobný svet fantázie Michaela Jacksona ožil v nedeľu na svetovej premiére predstavenia Cirque du Soleil Immortal World Tour v Montreale. Pestrofarebné špeciálne efekty, dym a videoklipy v ...Zdieľať
cirque du soleil BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) - Hudobný svet fantázie Michaela Jacksona ožil v nedeľu na svetovej premiére predstavenia Cirque du Soleil Immortal World Tour v Montreale.


Pestrofarebné špeciálne efekty, dym a videoklipy v kombinácii s dynamickými tanečnými zostavami, pripomínajúcimi Kráľa popu, stáli približne 60 miliónov dolárov.

Na premiére sa zúčastnili aj tri Jacksonove deti, jeho matka Katherine a jeho traja bratia, ktorí prilákali fanúšikov z celej Kanady a Spojených štátov amerických. "Som fanúšikom Michaela Jacksona od 12 rokov, takže už 30 rokov," povedala Kanaďanka Suzy, ktorá na predstavenie pricestovala zo severovýchodného Ontaria.Návrhu scény dominovali obrázky a videá detí, fotografie Neverlandu, Jacksonovho obrovského ranča a bývalého domu v Kalifornii a mohutný strom. Predstavenie režíruje choreograf Jamie King, blízky spolupracovník Madonny, ktorý pracoval i so speváčkami Britney Spears a Christinou Aguilerou. Po dlhom turné v Kanade a Spojených štátoch príde v roku 2013 Immortal World Tour i do Európy a ďalších krajín sveta.

Jackson sa niekoľko dní a týždňov pred svojou smrťou pripravoval na sériu svojich koncertov v Londýne, ktorými sa chcel vrátiť späť na scénu. Zomrel na predávkovanie silnými sedatívami 25. júna 2009.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slováci sa môžu tešiť na fenomenálny Cirque du Soleil (20. 9. 2011)
 Rozhovor: Juraj Benčík putuje s Cirque du Soleil (30. 11. 2010)nasledujúci článok >>
Kurt Russell rokuje o účinkovaní v Tarantinovom filme
<< predchádzajúci článok
Vo Viedni vystúpi Melanie C, Jason Derülo i Nightwish