Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

15. októbra 2015

VIDEO: Sorrentinova Mladosť si divákov podmaní svojou krásouDo slovenských kín dnes vstupuje film Paola Sorrentina Mladosť. Jeden z najlepších talianskych režisérov si v roku 2013 získal aj slovenských divákov snímkou Veľká ...Zdieľať
Záber z filmu Foto: youtube.com
Bratislava 15. októbra (TASR) - Do slovenských kín dnes vstupuje film Paola Sorrentina Mladosť. Jeden z najlepších talianskych režisérov si v roku 2013 získal aj slovenských divákov snímkou Veľká nádhera, ktorý pozbieral 52 ocenení po celom svete vrátane Oscara a ceny BAFTA ako najlepší cudzojazyčný film. Tentoraz sa na plátna kín vracia s anglicky nahovoreným dielom, do ktorého obsadil hviezdy.


Dvaja starí priatelia, Fred Ballinger a Mick Boyle, sú ako každý rok na dovolenke v luxusnom kúpeľnom hoteli v švajčiarskych Alpách. Tento rok sa tu Fred lieči pod dozorom svojej dcéry a medzi liečebnými kúrami s Mickom spomínajú na svoje pestré životy ako hudobného skladateľa a filmového režiséra a uvažujú o živote, starobe, mladosti, kráse, kreativite. O všetkom, čo zaháňa myšlienky na blízky koniec. Tragikomický príbeh je vo svojej podstate veľmi jednoduchý. Režisér sa však v ňom vyžíva a každý záber ponúka umelecký zážitok.

Sorrentino si do filmu vybral hereckú špičku. Diváci sa môžu tešiť na známe mená ako Michael Caine, Harvey Keitel, Paul Dano, Rachel Weisz či Jane Fonda. Film však nebude len hereckým koncertom. Režisérov cit pre detail sa odráža aj na vizuálnej stránke a soundtracku, ktorého súčasťou je aj skladba You Got The Love v podaní The Retrosettes Sister Band.

Snímka Mladosť mala premiéru na tohtoročnom festivale v Cannes. Zatiaľ získala Divácku cenu denníka Právo na MFF Karlove Vary a tri Strieborné stuhy (za réžiu, kameru a strih) na cenách Talianskeho syndikátu filmových novinárov.

TASR poskytla informácie Martina Pašteková z Asociácie slovenských filmových klubov (ASFK), ktorá Mladosť distribuuje do kín v rámci najväčšej filmovej putovnej prehliadky na Slovensku - Projekt 100.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Románopisec Mario Puzo realisticky zdokumentoval mafiánske prostredie
<< predchádzajúci článok
Breiner odporúča čítať Vonneguta: je to veľká duševná hygiena

VIDEO: Sorrentinova Mladosť si divákov podmaní svojou krásou - diskusné fórum čitateľov