06. decembra 2015

Slovenský hokejista Tomáš Tatar z Detroitu Red Wings v súboji o puk v druhej tretine zápasu NHL proti Nashville Predators, 5. decembra 2015. Foto: TASR/AP
New York 6. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na nedeľu v zámorskej NHL gólom a asistenciou k víťazstvu Detroitu doma nad Nashvillom 5:4 po predĺžení. Dvadsaťpäťročného útočníka vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

Bodovo sa presadili aj ďalší dvaja Slováci. Marián Gáborík prispel jednou asistenciou k triumfu Los Angeles nad Pittsburghom 5:3, rovnako bod za prihrávku si pripísal Zdeno Chára pri výhre jeho Bostonu na ľade Vancouveru 4:0. Brankár Jaroslav Halák kryl na ľade Ottawy 26 súperových striel, jeho New York Islanders napokon podľahli domácim Senators 2:3 po predĺžení.

Detroit - Nashville 5:4 pp

Výsledky NHL:

Winnipeg - Washington 2:1 pp, Los Angeles - Pittsburgh 5:3 (GÁBORÍK za domácich 0+1), Ottawa - New York Islanders 3:2 pp (HALÁK kryl 26 striel domácich, 89,7-percentná úspešnosť zásahov), Detroit - Nashville 5:4 pp (TATAR za domácich 1+1), Carolina - Montreal 3:2, St. Louis - Toronto 1:4, Philadelphia - Columbus 1:4, Minnesota - Colorado 3:0, Vancouver - Boston 0:4 (CHÁRA za hostí 0+1), San Jose - Tampa Bay 3:4

Vancouver - Boston 0:4

Los Angeles - Pittsburgh 5:3

Ottawa - New York Islanders 3:2 pp

NBA:Golden State Warriors uspeli v Toronte