Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

14. marca 2020

Video: Úbytok turistov v Thajsku v dôsledku koronavírusu viedol k výnimočne veľkej bitke miestnych opícOpice sú zvyknuté získavať jedlo práve od zahraničných návštevníkov. Nedostatok potravy vedie medzi nimi k napätiu, píše Guardian.Zdieľať

 

Na videu zachytenom v meste Lopburi severovýchodne od Bangkoku sú vidieť veľké skupiny opíc, ktoré sa na ulici bijú zrejme o téglik jogurtu.

„Je leto, takže tu zvyčajne býva mnoho turistov, ale teraz ich tu je kvôli epidémii tak málo, že sú trhy veľmi pokojné. Neprichádza dosť turistov, ktorí by opiciam zanechávali jedlo v (chráme) Prang Sam Yod,“ uviedol autor videa.

Ľudia sú zvyknutí, že opice v meste pobehujú po uliciach a kradnú jedlo miestnym aj nič netušiacim turistom. Potýčky medzi zvieratami nie sú nezvyčajné, ale rozbroj týchto rozmerov je vzácny. V každej zo súperiacich tlúp na videu je totiž podľa odhadov až 500 jedincov.

Epidémia koronavírusu je výraznou ranou pre thajský turistický priemysel, ktorý je pre miestnu ekonomiku zásadný.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela jedna z najznámejších českých speváčok Eva Pilarová, vystupovala s Gottom či Matuškom
<< predchádzajúci článok
Zomrela Eva Pilarová. V 80 rokoch podľahla dlhej chorobe

Video: Úbytok turistov v Thajsku v dôsledku koronavírusu viedol k výnimočne veľkej bitke miestnych opíc - diskusné fórum čitateľov