Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. augusta 2019

Video: V belgickej zoo privítali dvojčatá pandy veľkej, matka Hao Hao sa mláďatá stará s láskou


Tagy: panda Zoo

V belgickej zoologickej záhrade Pairi Daiza sa pande veľkej (Ailuropoda melanoleuca) narodili dvojčatá. Zástupcovia zariadenia v piatok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedli, že Hao Hao, ktorú im v ...Zdieľať
panda 676x476 10.8.2019 (Webnoviny.sk) - V belgickej zoologickej záhrade Pairi Daiza sa pande veľkej (Ailuropoda melanoleuca) narodili dvojčatá. Zástupcovia zariadenia v piatok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedli, že Hao Hao, ktorú im v roku 2014 zapožičala Čína, porodila dve zdravé mláďatá. Dodali, že matka sa o ne stará s veľkou láskou.


Pandy prišli na svet vo štvrtok, čo bol ôsmy deň ôsmeho kalendárneho mesiaca, pričom v čínskej kultúre považujú osmičku za šťastné číslo.

Riaditeľ zoo Eric Domb uviedol, že "je to skvelá správa týkajúca sa tohto mimoriadneho a v súčasnosti stále ohrozeného druhu". Malá panda sa narodila v zoo aj v júni 2016.
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V belgickej zoo privítali dvojčatá pandy veľkej, matka Hao Hao sa mláďatá stará s láskou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: panda Zoo
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopravná nehoda pri Košiciach-Šebastovciach si vyžiadala jednu obeť
<< predchádzajúci článok
AKO ZVLÁDNUŤ HORÚČAVY? Na toto nemôžete zabúdať

Video: V belgickej zoo privítali dvojčatá pandy veľkej, matka Hao Hao sa mláďatá stará s láskou - diskusné fórum čitateľov