07. októbra 2012

V šlágri 8. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže remizoval vedúci Olympique Marseille s Paríž St. Germain 2:2. O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase, v ktorom na gól ...

zlatan ibrahimovic PARÍŽ 7. októbra (WEBNOVINY) - V šlágri 8. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže remizoval vedúci Olympique Marseille s Paríž St. Germain 2:2.

O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase, v ktorom na gól domáceho Andrého-Pierra Gignaca z 18. min odpovedal v 23. a 25. min dvoma zásahmi Zlatan Ibrahimovič. Gignac v 32. min vyrovnal na 2:2 a tento stav sa už do záveru súboja nezmenil.

Marseille si udržalo naďalej vedenie v Ligue 1, z ôsmich zápasov má 19 bodov. Paríž St. Germain v súťaži ešte neprehral, v nedeľu dosiahol štvrtú remízu v ročníku a s odstupom 3 bodov je druhý.

V ďalšom súboji sa Brest rozišiel s Girondins Bordeaux 1:1. Hostia si vďaka nerozhodnému výsledku udržali nezdolanosť aj po 8. kole. Olympique Lyon remizoval na pôde Lorientu, a naplno nebodoval už v treťom zápase za sebou. Naopak, Lorient nenašiel v tejto ligovej sezóne premožiteľa.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 8. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže:

Olympique Marseille - Paríž St. Germain 2:2 (2:2)
Góly: 18. a 32. Gignac - 23. a 25. Ibrahimovič

Brest - Girondins Bordeaux 1:1 (1:0)
Góly: 37. Ben Basat - 68. Ch. Diabaté

Lorient - Olympique Lyon 1:1 (0:1)
Góly: 47. Aliadiere - 23. B. Gomis