Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. mája 2011

VIDEO: Vitajte V 3D perine!Nová muzikálová komédia V perine má všetky ambície stať sa kino hitom tohto leta už začiatkom júna. Je úplne prvým filmom v histórii českej kinematografie, ktorý je kompletne pripravovaný v 3D.Zdieľať
V perine 3D Režisér F. A. Brabec do hlavných úloh obsadil tých najlepších z českej filmovej a hudobnej scény - v hlavných úlohách sa predstaví Lucie Bílá a Karel Roden - a unikátna hudobná produkcia doslova dolaďuje tento jedinečný koncept. Do bratislavskej Periny sa vďaka distribučnej spoločnosti Continental film môžu diváci „zavŕtať“ už 16. júna.
 
„Predstavte si uvoľnenú atmosféru 60-tych rokov: všade je počuť hudbu, tancuje sa rock´n´rol a po uliciach jazdia ružové cadillacy. V čarovnej atmosfére ožívajú dobré i zlé sny, ktoré sa ukrývajú v perinách. Na malebnom námestí stoja oproti sebe dva domy. V jednom je čistiareň peria, v druhom má kabinet vykladačka snov Hilda. Medzi nimi teraz vládne nepriateľstvo na život a na smrť. Deduško z čistiarne totiž nedávno objavil skrytý svet snov v perinách a dokáže z nich zlé sny odfiltrovať. Hilda je vďaka tomu bez práce. A ak by sa nejaký škaredý sen predsa len objavil, stačí si perinu vyčistiť. Jedného dňa však deduško zmizne...“ načrtol príbeh filmu jeho tvorca F. A. Brabec a dodáva „vyvrcholenie dobrodružstva zažije divák vďaka 3D na vlastnej koži - priamo v magickom vankúšovom sne.“
 
„Ja v tomto filme idem naozaj na doraz, dá sa povedať, že až na pokraj fyzických síl, výsledok však naozaj stojí za to. Dôkazom je skvelá retro-scénka tancujúceho námestia, kde nás tancovalo až sto!“, povedala s úsmevom na margo náročnej choreografie muzikálu Lucie Bílá. Popri nej sa v hlavnej úlohe predstaví Karel Roden a to tak, ako sme ho doteraz ešte nezažili. Veľkolepé obsadenie filmu dopĺňajú mená ako Eliška Balzerová a Bolek Polívka.
 
V perine zaznie až 22 pôvodných skladieb. Hudbu k filmu zostavil René Rypar z kultovej českej kapely Support Lesbians, skladateľskú zostavu doplnilo i niekoľko unikátnych hostí. Exkluzívne melódie zložené špeciálne pre komédiu V perine pochádzajú od zosnulého hudobného génia Karla Svobodu, jeho tvorbe vo filme kontruje skupina Kabát, ktorá predstaví dve svoje vlastné skladby.


Trailer k filmu "V perine"

 
 
 
Informácie o filme V perine:
 
Réžia a kamera:        F. A. Brabec
Hudba:                       René Rypar
Scenár:                      Miroslav Adamec
Hrajú:                                     Lucie Bílá, Karel Roden, Amelie Pokorná, Matěj Převrátil, Bolek Polívka,                                     Eliška Balzerová, Nina Divíšková, Arnošt Goldflam, Jiří Mádl, Anna                                             Stropnická, Nikol Moravcová,  a další..
Producent:                Igor Konyukov – Hollywood Classic Entertainment
Natáčanie:                 máj – júl 2010 
Premiéra:                   16. jún 2011

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozhovor: „Marián Geišberg dokáže o veciach otvorene rozprávať“
<< predchádzajúci článok
Video: Evolúcia imidžu