Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

17. júla 2018

Video: Zdieľané bicykle fungujú v Prievidzi i Bojniciach už tretiu sezónuSystém zdieľaných bicyklov funguje v Prievidzi a Bojniciach už tretiu sezónu.Zdieľať
Na archívnej snímke zelené bicykle v Prievidzi. Foto: TASR/Alexandra Moštková
 

Prievidza 17. júla  - Systém zdieľaných bicyklov funguje v Prievidzi a Bojniciach už tretiu sezónu. Tento rok majú obyvatelia k dispozícii približne 100 bicyklov v 30 stojanoch. Projekt podporila prievidzská radnica i dvoma dotáciami, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.


Prvú z dotácií vo výške 7000 eur na podporu projektu Zelený bicykel poskytla samospráva z mestského rozpočtu na základe odporučenia komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít pri mestskom zastupiteľstve. "Občianske združenie ju použije na úhradu časti nákladov spojených s inováciou a prevádzkou stanovíšť bicyklov služby Zelený bicykel v meste Prievidza," konkretizoval Ďureje.

Konkrétne podľa neho pôjde o nákup prehadzovačiek, špicov, nitov a laniek pre bicykle, návarky na rámoch bicyklov, pohonné hmoty, poistenie, servis bicyklov, konektivitu stojanov, mobilný internet, reklamné, marketingové a propagačné služby, drobný spotrebný materiál a drobné prevádzkové náklady.

Projektu zdieľaných bicyklov sa podarilo uspieť aj v druhom ročníku participatívneho rozpočtu mesta Prievidza. Spomedzi 13 zapojených projektov sa Zelený bicykel zaradil medzi víťazov v hlasovaní, pre ktorých samospráva vyčlenila 40.000 eur z rozpočtu mesta. "Sumu 5000 eur z participatívneho rozpočtu využije na materiálno-technické zabezpečenie spojené s dodaním a osadením verejných cyklostojanov v Prievidzi, dodanie a osadenie servisného cyklostojana v Prievidzi, doprogramovanie funkcionalít online mapy, prevádzkové a režijne náklady a propagáciu spojenú s projektom Cyklostojany a webovým portálom," doplnil Ďureje.

 Cieľom občianskeho združenia je vytvorenie alternatívnej a dlhodobo fungujúcej formy dopravy pre súčasnú, ale i budúcu generáciu, a to nielen nadšencov cyklistiky, ale i bežných ľudí. Obľúbenosť Zelených bicyklov v Prievidzi podľa tamojšej radnice rastie, čo má potvrdzovať aj ich zaradenie medzi víťazov projektu participatívneho rozpočtu. "Obľúbené sú predovšetkým medzi mladými ľuďmi, no osobne som sa stretla už aj s pozitívnymi ohlasmi medzi obyvateľmi v strednom a seniorskom veku. Zelený bicykel patrí medzi unikátny projekt na Slovensku a teším sa, že ho môžu využívať práve obyvatelia nášho mesta," uzavrela primátorka Katarína Macháčková.
 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Prievidzský most ponad Handlovku zrekonštruujú za vyše 280.000 eur (17. 6. 2018)
 Hornonitrianske folklórne slávnosti predstavia ľudovú kultúru (6. 6. 2018)
 ZBYSTRITE POZORNOSŤ: V okolí Prievidze sa pohybujú medvede (5. 6. 2018)
 Video: Letisko v Prievidzi patrilo policajtom,ozbrojeným i záchranným zložkám (1. 6. 2018)
 Služba zdieľaných bicyklov v Prievidzi začala svoju tretiu sezónu (18. 4. 2018)
 Obchvat Prievidze: S výstavbou obchvatu Prievidze by mali začať v budúcom roku (28. 3. 2018)
 Video: Prievidza opäť finančne podporí projekty obyvateľov (7. 2. 2018)
 V Prievidzi sa stretli dvojčatá z hornej Nitry (30. 1. 2018)
 Charita v Prievidzi dáva do obehu žetóny, za ktoré núdznym vydá obed (15. 12. 2017)
 Foto: V Bani Cigeľ doťažili uhlie, začne sa príprava s jej uzatvorením (27. 10. 2017)nasledujúci článok >>
SLOVENČINA: Nemáme čas naňho či naň?
<< predchádzajúci článok
Slovenskí vedci vyšľachtili novú odrodu rumančeka kamilkového

Video: Zdieľané bicykle fungujú v Prievidzi i Bojniciach už tretiu sezónu - diskusné fórum čitateľov