Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

12. júla 2018

V Bratislave sa v sobotu predvedú veterány zo začiatku 20. storočiaNa archívnej snímke Tatra 12.Zdieľať
Na archívnej snímke Tatra 12. Foto: TASR Michal Svitok
 
Bratislava 12. júla (TASR) – V Bratislave sa v sobotu (14.7.) uskutoční zraz najstarších veteránov. Okrem samotných áut sa na zraze, ktorý sa koná medzi Hurbanovým a Župným námestím približne o 13.30 h, zúčastnia aj dvojkolesové sajdky. Jedna s originálnym guľometom Dekťarjev. TASR o tom informovali organizátori Alexandra Krížová a Ivan Kríž.


Medzi účastníkmi zrazu budú rarity, ako napríklad Ford z roku 1918, Škoda 422, Škoda 860, Tatra 57, BMW 327, Triumph, Bentley S2, Rolls Royce Silver Cloud, Packard Eight Sedan, Kissel z roku 1930 či Chevrolet z roku 1933. Vozidlá budú sprevádzané historicky raritnou Tatrou, ktorá je jedinečná na svete, pretože bola špeciálne upravená na rozvoz chleba a pekárenských výrobkov, a vojenskou nákladnou Tatrou.

Ako vodiči historických veteránov, tak aj spolujazdci sa priblížia dobe, z ktorej vozidlá pochádzajú, a budú odetí v štýle 20. a 30. rokov alebo v historických uniformách prvorepublikových četníkov. Do Bratislavy príde v sobotu približne 20 vozidiel a 50 účastníkov, pôjde o najväčší zraz veteránov v centre mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Kým prišla búrka a Mrakodrap
<< predchádzajúci článok
Princa Harryho a Meghan obkolesili v Írsku fanúšikovia

V Bratislave sa v sobotu predvedú veterány zo začiatku 20. storočia - diskusné fórum čitateľov